K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

Dojazdówka przed meczem z Łodzią. Z nowym sponsorem, nową nazwą zaczynamy bój o elitę

4 kwietnia 2019 0

W najbliższą sobotę rybnicka drużyna żużlowa występująca po raz pierwszy oficjalnie pod nazwą PGG ROW Rybnik zainauguruje tegoroczne rozgrywki ligowe. W drugiej serii spotkań Nice 1. Ligi Żużlowej rywalem rybniczan będzie ekipa Orła Łódź. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 20.15.

Do Rybnika nasi najbliżsi rywale przyjadą w swoim teoretycznie najmocniejszym składzie. Łodzianie mają już na swoim koncie w tym roku jedną ligową potyczkę. Przed tygodniem na własnym stadionie pokonali nieznacznie ekipę z Ostrowa 47:43. Zwycięstwo swojej ekipie w ostatnim wyścigu zawodów zapewnił doskonale znany w Rybniku Tobiasz Musielak. - Przyglądam się tym wynikom, ale nie wyciągam zbyt daleko idących wniosków. Wciąż jesteśmy na takim etapie sezonu, że zawodnicy szukają optymalnych ustawień i jeden mecz, jeden trening może sprawić, że nagle coś zaskoczy – mówi Piotr Żyto, szkoleniowiec ekipy PGG ROW Rybnik, przed którym zarząd klubu postawiła w tym sezonie jeden konkretny cel: awans. - Staram się unikać deklaracji przed sezonem co nie znaczy, że nie mam świadomości oczekiwań jakie mają wobec nas kibice. Powiem tak - żużel to bardzo prosty sport, w którym trzeba jednak mieć dużo szczęścia – dodaje trener.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że w sobotę czeka nas bardzo emocjonujące i wyrównane spotkanie. Do boju trener Żyto desygnował w awizowanym składzie tych zawodników którzy u progu sezonu są w pełni zdrowi i w najlepszej formie. Każdy z nich na pewno na torze da z siebie wszystko. - Jesteśmy bardzo zmotywowani, by to spotkanie wygrać. Wiemy oczywiście, że to nie będzie spacerek, bo rywal jest dobry. Zresztą dziś,w lidze nie możemy mówić o słabych rywalach – mówi Kacper Woryna, kapitan ROW-u Rybnik. - Już od pierwszego wyścigu musimy być mocno skoncentrowani i pewni siebie. Dobrze jednak przepracowaliśmy sezon przygotowawczy, mamy na koncie sporo solidnych treningów, więc powinno być dobrze – dodaje.

Już wiadomo, że do pierwszego boju oprócz kapitana trener Piotr Żyto wyśle także Troya Batchelora, Mateusza Szczepaniaka, Linusa Sundstroema oraz juniorów: Roberta Chmiela i Przemka Gierę. W drużynie pozostaje jedna niewiadoma – trener nie obsadził na razie zawodnika pod numerem 10.

 

Awizowane składy:

Orzeł Łódź
1. Hans Andersen
2. Rohan Tungate
3. Rafał Okoniewski
4. Kai Huckenbeck
5. Tobiasz Musielak
6. Piotr Pióro
7. Kamil Kiełbasa


PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10.  brak zawodnika  
11. Mateusz Szczepaniak
12. Linus Sundstroem
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Robert Chmiel

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak
 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA