K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Przed meczem ROW Rybnik - Wybrzeże Gdańsk

10 maja 2019 0

Kolejny weekend, kolejne żużlowe emocje przed nami. W ramach 6 kolejki zmierzymy się z zespołem Wybrzeża Gdańsk. Po pięciu kolejkach Nice 1.LŻ drużyna z Gdańska z dorobkiem 4 punktów, zajmuje czwarte miejsce w ostatnim meczu wygrywając z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 52:38.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się zeszłym sezonie, gdzie solidarnie mecze wygrywali gospodarze 50:40, tym samym żaden z zespołów nie zdobył punktu bonusowego. W całej historii mierzyliśmy się z zespołem z Gdańska, aż 72 razy! Wygraną rybniczan zakończyły się 42 mecze, 29 razy to gdańszczanie zgarniali pełną pule, a tylko raz padł remis. Biorąc pod uwagę same statystyki, wiemy, że nudy na pewno nie będzie!

Zostawiając liczby w spokoju, wróćmy do ostatniego okresu transferowego. W Wybrzeżu doszło do dużych roszad. Jednymi zawodnikami, którzy pozostali w składzie, są Mikkel Bech oraz Karol Żupiński. Tak więc z trzech Duńskich muszkieterów, pozostał tylko jeden. Anders Thomsen, przeniósł się do Gorzowa, a Mikkel Michelsen, postanowił spróbować swoich sił w Lublinie. Również Polacy, postanowili zmienić otoczenie. Michał Szczepaniak zawitał w Opolu, natomiast Oskar Fajfer wrócił do macierzystego Gniezna.

W sezonie 2018 w Gdańsku zawiedli najbardziej właśnie krajowi zawodnicy. Tadeusz Zdunek, nie miał zamiaru popełniać tego błędu drugi raz więc krajową formację wzmocnili Krystian Pieszczek oraz Kacper Gomólski, którzy mają już, za sobą występy na Pomorzu. Trzecim polskim seniorem został Adrian Cyfer, który po nie do końca udanym sezonie, postanowił opuścić Pilską Polonie. Skład Wybrzeża uzupełnili zawodnicy zagraniczni Joel Kling, Bradley Wilson-Dean, Jonas Seifert-Salk oraz Jacob Thorssell. Szanse występu w Rybniku dostatnie ten ostatni, który niedawno wrócił do ścigania po kontuzji, której nabawił się w okresie przygotowawczym.

Emocji w tym meczu nie zabraknie, więc nie może zabraknąć również was drodzy kibice! Wszyscy meldujemy się w sobotę przy G72!

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Krystian Pieszczek
2. Adrian Cyfer
3. Jacob Thorssell
4.
5. Mikkel Bech
6. Denis Zieliński
7. Karol Żupiński
 
PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Łogaczow
11. Mateusz Szczepaniak
12. Linus Sundstroem
13. Kacper Woryna
14.
15. Robert Chmiel
 
Początek meczu: godz. 13:15

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA