K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

Dojazdówka przed meczem z Ostrowem. Walka o miano lidera!

31 maja 2019 0

Żarty się skończyły… Już w niedziele 2 czerwca do Rybnika przyjeżdża dotychczasowy lider tabeli Nice 1.LŻ. Emocji na pewno nie zabraknie tym bardziej, że oba zespoły walczą o punkt bonusowy. W pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 47:42 dla podopiecznych Mariusza Staszewskiego.

Więc jest o co walczyć, tym bardziej, że za nami już połowa rundy zasadniczej. Przed sezonem zespół z Ostrowa był typowany raczej jako kandydat do spadku, niż do pierwszej czwórki tabeli, a na pewno nikt się nie spodziewał tego, że po 6 kolejkach nasi goście będą prowadzić w tabeli. Rewelacyjnie spisuje trio Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński, Nicolai Klindt. Ta trójka zawodników od początku sezonu ciągnie wyniki Ostrovii w każdym meczu. Do formy po kontuzji wrócił również Aleksandr Łoktajew, co pokazał w ostatnim meczu przeciwko naszej drużynie zdobywając 12 punktów i jeden bonus.

Zawodnicy z Ostrowa są bardzo zmotywowani i na pewno tanio skóry nie sprzedadzą o czy mogą świadczyć słowa Klindta - Musimy być lepsi. PGG ROW Rybnik jest bardzo silny na własnym torze. Trzeba zwrócić uwagę na to, jak łatwo pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Musimy być bardzo skoncentrowani, lepsi na początku zawodów i podczas wyjść spod taśmy. Wtedy będziemy mieli szansę na odniesienie zwycięstwa – zakończył.

W naszej drużynie pełna gotowość do walki o miano lidera rozgrywek Nice 1. LŻ. Trener Piotr Żyto, zdecydował się postawić na sprawdzony skład z wyjątkiem zawodnika pod numerem 12. A tam kto? No właśnie… jedno miejsce, a kilku zawodników. Żeby się przekonać, kto zajmie wolne miejsce w składzie musicie być z nami w najbliższą niedziele o godzinie 14.30 przy G72 w Rybniku!

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Aleksandr Łoktajew
2. Sam Masters
3. Tomasz Gapiński
4. Nicolai Klindt
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski
 
PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Logaczew
11. Mateusz Szczepaniak
12. brak zawodnika
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. Mateusz Tudzież

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA