K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Mecz żużlowej reprezentacji Polski w Rybniku dopiero jesienią

31 maja 2019 0

Zaplanowany za sobotę 29 czerwca hitowo zapowiadający się mecz reprezentacji Polski i Rosji odbędzie się w innym terminie. Niemożliwe okazało pogodzenie się tej imprezy z Półmaratonem Księżycowym, który tego samego dnia pobiegnie ulicami Rybnika.

Organizatorem tej drugiej imprezy jest rybnicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Weźmie w niej udział ponad 1000 biegaczy z Polski i zagranicy, a start zaplanowano na godzinę 22 na parkingu sąsiadującego ze Stadionem Miejskim kąpieliska Ruda. Od pewnego czasu MOSiR wraz z klubem sportowym ROW Rybnik SA i firmą One Sport Marketing starały się znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby pogodzić obie imprezy w tym samym dniu.

- Mecz reprezentacji Polski i Rosji ze względu na transmisję telewizyjną prowadzoną na żywo przez Telewizję Polską, miał rozpocząć się o godz. 20. Razem z naszymi partnerami z One Sportu staraliśmy się go przyspieszyć, ale tutaj nieugięta pozostawała telewizja mając już zaplanowane inne transmisje – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Niemożliwością okazało się także przesunięcie o godzinę rozpoczęcia półmaratonu – przedstawiciele MOSiR-u poinformowali, że nie pozwalają na to podpisane już umowy m.in. ze sponsorami imprezy. - Wyczerpaliśmy wszystkie możliwości negocjacyjne i niestety musimy przełożyć te zawody – mówi Krzysztof Mrozek.

Największym problemem było nałożenie się godziny zakończenia meczu żużlowego ze startem biegu, a także zablokowanie kilku parkingów w związku z tą imprezą. Kibice przejeżdżający na mecz żużlowy nie mogliby korzystać nie tylko z parkingu przy kąpielisku Ruda, ale także z dwóch parkingów zielonych przy Obwiedni Północnej. Co więcej – o godz. 21.30 zamkniętych zostanie kilka ulic w okolicach stadiony przy G72 co mogłoby spowodować, że po zakończonym spotkaniu pojawiłyby się olbrzymie problemy z wyjazdem m.in. w kierunku Gliwic.

- Mogliśmy na siłę próbować pogodzić obie imprezy, ale wiązałoby się to z dużymi niedogodnościami dla kibiców. W skrajnych przypadkach mogłoby dojść do tego, że część z nich nie mogłaby powrócić do domów przed zakończeniem półmaratonu które planowane jest na godzinę trzecią w nocy. Nie mogliśmy do tego dopuścić – wyjaśnia Krzysztof Mrozek. - Dlatego wspólnie z firmą One Sport zaczęliśmy szukać nowego terminu dla meczu naszej reprezentacji.

Termin udało się znaleźć i już wiadomo, że żużlową reprezentację Polski będziemy gościć w Rybniku 12 października. Mecz rozpocznie się o godz. 16 i będzie także transmitowany na żywo przez Telewizję Polską.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA