K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Nick Morris: Już nie tylko na papierze, ale naprawdę jestem członkiem tej drużyny

18 czerwca 2019 0

Nick Morris zadebiutował w miniony weekend w barwach PGG ROW Rybnik. Po spotkaniu namówiliśmmy go na krótki wywiad. 

Pierwszy mecz w barwach PGG ROW Rybnik za tobą. Jak się czułeś w czasie tego pierwszego oficjalnego spotkania?

Czułem się naprawdę znakomicie. Przede wszystkim już od początku meczu miałem przekonanie, że jestem szybki i to udawało się przełożyć na występy na torze. Poza tym byłem nieco zbyt wolny na starcie, zdarzało mi się zaspać, ale dzięki temu wiem nad czym jeszcze muszę popracować.   Jak poprawię starty, to nie nie będę musiał potem tak ciężko pracować na dystansie.

W Polsce panują teraz tropikalne upały, ale ani tobie ani twoim motocyklom zdaje się to nie przeszkadzać...

Rzeczywiście upał doskwiera. Przez cały czas trzeba  szukać odpowiednich ustawień i przełożeń, żeby przy tej temperaturze silniki miały odpowiednią moc i obroty. Ale pochodzę z Australii, gdzie pogoda jest równie wymagająca jak ta w Polsce, więc jestem  do tego przyzwyczajony. Najważniejsze, że mogę w końcu jeździć...

Jak Twoją ręka? Odczuwasz jeszcze skutki kontuzji? 

Moja ręka nie jest jeszcze w stu procentach sprawna, ale jest z nią na tyle dobrze, że mogę startować w zawodach i walczyć o punkty. Pechowo sezon w Polsce zaczął się dla mnie wyjątkowo późno. Leczenie tej kontuzji strasznie się przeciągał i nie mogłem przez to wystartować w pierwszych spotkaniach tego sezonu. Mój powrót na tor był nieco trudniejszy niż zazwyczaj, jednak chciałbym już do końca sezonu jeździć w barwach ROW-u. Jestem pełny optymizmu, że jeszcze zdążę pokazać na co mnie stać.

W końcu przestałeś być członkiem tej drużyny tylko na papierze...a stałeś się jej częścią naprawdę...

Dokładnie tak. Rybnik to dla mnie świetne miejsce i nie mogę sobie wyobrazić  lepszego miejsca do jazdy. Wszystko jest tutaj na najwyższym poziomie, drużyna jest liderem, panuj świetna atmosfera. Z chłopakami z drużyny wymieniamy się cały czas informacjami, żartujemy, jest prawdziwy „team spirit”. Bardzo się z tego cieszę, że tutaj jestem. 

Na spotkanie z Daugavpils wielu kibiców zamiast jechać opalać się nad wodę przyszło zobaczyć w akcji właśnie Nicka Morrisa...                             

Ten tłum ludzi na trybunach i potem czekających na spotkanie z nami po meczu był niesamowity. Słyszałem kibiców przez cały czas. Są fantastyczni i robią klimat przy którym chce się startować i walczyć o punty. 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA