K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek / na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak

Dojazdówka przed meczem PGG ROW Rybnik - Car Gwarant Start

5 lipca 2019 0

W najbliższą niedzielę PGG ROW Rybnik podejmie na własnym torze drużynę Car Gwarant Start Gniezno. Spotkanie zapowiada się arcyciekawie ponieważ stawką jest 1 miejsce w tabeli Nice 1 LŻ.

Rybniczanie mimo ostatniej porażki w Tarnowie, wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Piotra Żyto mają dwa punkty przewagi nad naszym najbliższym rywalem. Drużyna z Gniezna w ostatnim meczu ligowym rozprawiła się na własnym obiekcie z Unią Tarnów 49:41, zdobywając nie tylko dwa oczka za zwycięstwo, ale również zgarniając punkt bonusowy. Zespół z pierwszej stolicy Polski, nie miał słabych punktów. Bardzo dobrze pojechali Oskar Fajfer i Adrian Gała. Swoje zrobili również juniorzy, którzy razem zdobili 11 punktów i 2 bonusy.  W składzie gości doszło do jednej zmiany w stosunku do poprzedniego pojedynku. Szweda Olivera Berntzona zastąpi Andriej Kudriaszow - W tym momencie szansę otrzyma Andriej Kudriaszow. Najważniejszą rzecz dla mnie, to jest to, aby zawodnik przed zawodami o dużą stawkę był wypoczęty, żeby zdążył dotrzeć na zawody na czas. Do tego potrzebna jest odpowiednia motywacja i przygotowanie ? dodaje menadżer Startu Rafael Wojciechowski.

Zespół z Gniezna po raz drugi z rzędu wyrasta na czarnego konia rozgrywek ligowych. Po bardzo słabym początku sezonu, gnieźnianie ewidentnie nabrali wiatru w żagle, co pozwala im zajmować pozycję wicelidera tabeli. Wysoka formę, prezentują Adrian Gała i Oliver Berntzon, którego najprawdopodobniej w Rybniku zabraknie. Ciekawa walka zapowiada się o punkt bonusowy. W kwietniu drużyna z Rybnika poległa w stosunku 50:40.

W naszym zespole również doszło do małych roszad. Słabiej spisującego Linusa Sundstroema, zastąpi Dan Bewley. Sympatyczny rudzielec, miał okazje wystartować tylko w jednym meczu, przeciwko Unii Tarnów, gdzie po mocnych opadach deszczu, spotkanie odbyło się w dość ekstremalnych warunkach. Dla Daniela nie było to zbyt udane spotkanie, gdyż udało mu się zdobyć tylko jeden punkt.

Nie wątpimy w to, że po dłuższej przerwie wszyscy jesteście głodni ryku motorów, zapachu metanolu i największych żużlowych emocji. Wszyscy widzimy się w niedzielę przy G72 w Rybniku! Wypełnijmy stadion po brzegi!  

Awizowane składy:
 
PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Mateusz Szczepaniak
12. Nick Morris
13. Kacper Woryna
14. brak zawodnika
15. Robert Chmiel
 
Car Gwarant Start Gniezno:
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Andriej Kudriaszow
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer
7. brak zawodnika
 
Początek spotkania: 14:30
Pierwszy mecz: 50:40 dla Startu
 
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA