K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka przed meczem z Orłem Łódź. Jedziemy po 3 punkty!

27 lipca 2019 0

Wystarczy już tej długiej przerwy! Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30 Orzeł Łódź podejmie na własnym stadionie PGG ROW Rybnik w ramach 13. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Dla nas będzie to ostatni mecz w rundzie zasadniczej.

Choć do końca fazy zasadniczej zostały dwie kolejki to ROW Rybnik rozegra jeszcze tylko jeden mecz. Ze względu na to, że jest tylko 7 drużyn w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje. Według terminarza rybniczanie nie startują w pierwszej i ostatniej kolejce. W niedziele czeka nas starcie lidera z czerwoną latarnią tabeli. Patrząc tylko na tabelki i suche fakty, mecz wydaje się być spacerkiem. Nic bardziej mylnego! Drużyna Orła jeszcze przed sezonem była uznawana za faworyta rozgrywek wraz z zespołem PGG ROW Rybnik. Prezes Skrzydlewski, po ostatnich słabych sezonach postawił na doświadczonych zawodników, którzy mieli wprowadzić jego zespół wraz z pięknym stadionem do PGE Ekstraligi. Co prawda stracili lidera w postaci Norberta Kościucha, który odszedł do Torunia, lecz w jego miejsce pojawili się Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski oraz nasz dobry znajomy Tobiasz Musielak, któremu przejście do ligi niżej pozwoliło się odbudować.  ?Toffik? ze średnią 2,081 punktu na mecz zajmuje 9 miejsce wśród najskuteczniejszych żużlowców Nice 1 LŻ. Łodzianie swoje ambitne plany musieli jednak dość szybko zweryfikować i zamiast walczyć o pierwszą czwórkę, patrzą w dół tabeli zajmując na tą chwile ostatnie miejsce. Spotkanie z Rybnikiem to dla nich mecz z nożem na gardle. W razie porażki, będą mogli już pomału obserwować zmagania w drugiej lidze.  W tym roku żadna drużyna z Nice 1 LŻ. nie spada, więc zespół, który zajmie ostatnie miejsce będzie jechał w barażu z drugą drużyną 2 ligi.

W rybnickim zespole bojowe nastawienie przed ostatnim meczem. Po ostatnich występach naszej drużyny, Piotr Żyto jest spokojny o niedzielny mecz - Na pewno nie zmarnowaliśmy przerwy, którą mieliśmy od zawodów ligowych. W ostatnich dniach ciężko trenowaliśmy na własnym torze, co więcej udało nam się odbyć wewnętrzny trening punktowany, gdzie chłopcy pokazali się z dobrej strony. W naszym zespole nie ma żadnej nerwowości. Trenujemy, robimy swoje i jedziemy do Łodzi po 3 punkty - podsumował trener. Do składy ROW-u wraca Linus Sundstroem, który zastąpi Nicka Morrisa. Kolejną szanse dostanie także Dan Bewley, który rok temu na stadionie w Łodzi wykręcił 10 oczek i bonus i walnie przyczynił się do zwycięstwa rybniczan. 21 kwietnia tego roku PGG ROW wygrał przy G72 z drużyną z Łodzi 53:37 i ma 16 punktów przewagi w walce o punkt bonusowy.

PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
 
Orzeł Łódź:
9. Rohan Tungate
10. Hans Andersen
11. Rafał Okoniewski
12. Daniel Jeleniewski
13. Tobiasz Musielak
14. Piotr Pióro
 
Początek spotkania: 14:30
Pierwszy mecz: ROW 53:37 Orzeł
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49