K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka play-off: Unia Tarnów vs PGG ROW Rybnik - Zrobić duży krok w stronę finału!

16 sierpnia 2019 0

Runda zasadnicza sezonu 2019 już za nami. PGG ROW Rybnik po emocjonujących i przede wszystkim wyrównanych bojach zajął pierwsze miejsce tabeli, zostawiając za sobą zespoły z Ostrowa, Gniezna i Tarnowa. Z tymi ostatnimi przyjdzie nam się zmierzyć w półfinale fazy play-off.

Rybniczanie z zespołem Unii Tarnów mierzyli się już dwukrotnie. W Rybniku gospodarze w trudnych warunkach pokonali Jaskółki 43:35, lecz rewanż na stadionie przy ul. Zbylitowskiej 3, nie był już tak dobry w naszym wykonaniu. Drużyna z Tarnowa głównie za sprawą Petera Ljunga oraz Wiktora Kułakowa, czyli dwóch najskuteczniejszych zawodników Nice 1. LŻ wygrała z rybniczanami 51:39 tym samym zdobywając punkt bonusowy.

Mało kto się spodziewał, że Unia Tarnów po rozbiorze, który dokonał się po spadku z PGE Ekstraligi, będzie czarnym koniem rozgrywek. Przed sezonem, po skompletowaniu składu wielu znawców skazywało zespół Tomasza Proszowskiego na spadek do drugiej ligi. Gdy okazało się, że to Unii nie grozi, spore grono powątpiewało w próby awansu do fazy play-off. Sztuki tej dokonali już w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. Cały zespół Unii Tarnów głośno myśli o wygranej nie tylko w półfinale, ale również o zwycięstwie całej ligi.

Nasz zespół po dłuższej przerwie wraca do ligowego ścigania, a najlepszą wiadomością ostatnich dni jest powrót na tor Siergieja Logachewa! Młody Rosjanin wraca po ciężkiej kontuzji, której doznał w meczu w Gdańsku. Siergiej wrócił w dobrej kondycji, uśmiechnięty, wypoczęty i przede wszystkim głodny jazdy - Czuję się bardzo dobrze, nie odczuwam już praktycznie żadnych dolegliwości związanych z kontuzją. Na początku rekonwalescencji rzeczywiście miałem trochę problemów z oddychaniem, a podnoszenie ręki do góry sprawiało mi ból, ale doszedłem już do siebie. Chciałbym pomoc drużynie w najważniejszej części sezonu i pojechać w meczach fazy play off. Potrenuję w Rybniku i liczę, że przydam się drużynie – powiedział tu po poniedziałkowym treningu. W awizowanym składzie znalazł się również Daniel Bewley. Tym razem miejsca zabrakło dla Linusa Sundstroema.  

Liczymy na wasze wsparcie w Tarnowie! Kto wygra mecz ?!

PGG ROW Rybnik

1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Mateusz Szczepaniak
4. Sergei Logachev
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
7. brak zawodnika
 
Unia Tarnów
9. Peter Ljung
10. Artur Czaja
11. Artur Mroczka
12. Daniel Kaczmarek
13. Viktor Kulakov
14. brak zawodnika
15. Mateusz Cierniak
 
Początek spotkania: godzina 16.00

 

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA