K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka play-off: PGG ROW Rybnik vs Unia Tarnów - Dopełnić formalności i wjechać do finału!

23 sierpnia 2019 0

Nie wiemy jak wy, ale my już nie potrafimy się doczekać niedzielnego popołudnia. W poprzednią sobotę nasi zawodnicy zadbali o to, by serca kibiców zabiły dużo szybciej niż zwykle. Nie tylko tym zgromadzonym na trybunach, ale również tysiącom widzów oglądających ten spektakl w telewizji.  Teraz czas na drugą część batalii o finał Nice 1 LŻ. Już w najbliższą niedziele w meczu rewanżowym, rybniczanie podejmą zespół Unii Tarnów!  

W pierwszym meczu półfinałowym, wybraliśmy się do Tarnowa, na obiekt, który tak naprawdę nigdy nie był dla nas szczęśliwy. Poprzednie nasze wyjazdy najczęściej kończyły się porażką. Tak samo było w przypadku tegorocznej rundy zasadniczej. Podopieczni Piotra Żyto zdobyli tylko 39 punktów, tym samym oddając punkt bonusowy gospodarzom. Teraz było zupełnie inaczej. Od początku zawodów nasi zawodnicy pokazali szybkość na torze, systematycznie powiększając przewagę nad rywalami. Ostatecznie spotkanie skończyło naszym zwycięstwem 50:40 z wisienką na torcie w postaci kompletu punktów naszego kapitana. Z pełną satysfakcją mogliśmy wracać do domu.

W zespole tarnowskim nie zawiódł tylko Wiktor Kułakow, zdobywając 14 punktów w 6 startach. Zabrakło na pewno punktów drugiego lidera - Petera Ljunga. Drugi najskuteczniejszy zawodnik ligi, przywiózł 8 oczek w sześciu startach i ze swojego występu zadowolony być nie może. Tomasz Proszowski jednak nie ma zamiaru się tak łatwo poddawać i dokonał korekt w składzie. Artura Czaje zastąpi Ernest Koza, a drugim młodzieżowcem obok Mateusza Cierniaka będzie Dawid Rempała.

W naszym obozie pełen spokój i koncentracja. Zawodnicy pomału zjeżdżają się do Rybnika, a w sobotę o 17.45 odbędzie się trening otwarty dla kibiców. Zwycięskiego składu się nie zmienia, więc trener Piotr Żyto postawił na tych zawodników, którzy wystąpili w pierwszym meczu w Tarnowie. Nas może cieszyć udany powrót Siergieja Łogaczewa oraz rosnąca z meczu na mecz forma Daniela Bewleya.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się bilety na niedzielny mecz, więc po raz kolejny apelujemy do kibiców o nabycie biletów przedsprzedaży. Nie czekajmy też z wejściem na stadion do ostatniej chwili, ponieważ nasze ulubione miejsca mogą okazać się zajęte. Więcej o przedsprzedaży biletów można przeczytać TUTAJ.

Widzimy się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30. Udowodnijmy po raz kolejny, że mamy najlepszą żużlową publiczność na świecie i wypełnijmy stadion do ostatniego miejsca. Tuż po tradycyjnym śląskim obiedzie, ubieramy czarno-zielone barwy i meldujemy się na stadionie. Chłopaki potrzebują waszego dopingu!

Kto wygra mecz?!

Unia Tarnów

1. Victor Kułakow
2. Ernest Koza
3. Artur Mroczka
4. Daniel Kaczmarek
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7. Dawid Rempała
 
PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Siergiej Łogaczew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. brak zawodnika
 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA