K. S. ROW Rybnik

Biografia Stanisława Tkocza do kupienia przed meczem z Unią Tarnów

23 sierpnia 2019 0

W najbliższą niedzielę, przed meczem PGG ROW Rybnik z Unią Tarnów przed wejściem na stadion przuy Glliwickiej 72 do nabycia będzie biografia rybnickiego asa, byłego, znakomitego żużlowca Stanisława Tkocza CZWARTY RYBNICKI „MUSZKIETER”.

Klub z Rybnika zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu żużlowego, a ogromny wkład w sukcesy Górnika, a później  ROW-u, miała wspaniała czwórka zawodników, zwanych rybnickimi „Muszkieterami”. W serii „Asy żużlowych torów” zaprezentowane zostały wcześniej sylwetki trzech z nich, w kolejności ukazywania się: Andrzeja Wyglendy, Antoniego Woryny oraz Joachima Maja. Autor, Stefan Smołka, podjął się dokończenia swego dzieła i właśnie do rąk Czyteników trafia biografia czwartego z owych „Muszkieterów”, Stanisława Tkocza.

W tym przypadku opowieść o życiu i karierze tego wybitnego żużlowca, reprezentanta kraju, złotego medalisty mistrzostw świata, drużynowego i indywidualnego mistrza Polski, nieco różni się od poprzednich. Stanisław był bowiem pierwszym z Tkoczów, ale nie ostatnim, który trafił na tor. Z licznej rodziny sport żużlowy uprawiali bowiem także jego bracia, Jan i Andrzej. Im także Stefan Smołka sporo miejsca w swej najnowszej książce poświęcił.

W publikacji, obok niezwykle ciekawych wydarzeń związanych z karierami trójki braci, bardzo wielu archiwalnych fotografii, tradycyjnej części statystycznej, nie brakuje wątków z historii rybnickiego klubu oraz dokonań reprezentacji kraju, w której trzej bracia Tkoczowie także startowali. Autor przybliża też osoby związne z rybnickim sportem żużlowym, w tym te najbardziej klubowi oddane, a często mało znane lub wręcz pomijane.

Książkę Stefana Smołki będzie można nabyć w niedzielę, 25 sierpnia, w godzinach od 10  do 14.30, na stoisku usytuowanym  przed bramą główną rybnickiego stadionu (przy kasach). Jej cena to 25 zł. Przed zawodami do dyspozycji będzie autor książki, z którym będzie można porozmawiać lub zdobyć dedykację. Do nabycia będą także inne, nowe i strasze, publikacje Firmy Wydawniczej „Danuta”, w tym, w promocyjnej cenie, biografie Andrzeja Wyglendy i Joachima Maja.  

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49