K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka przed finałem: Zrobić ten ostatni krok! Arged Malesa TŻ Ostrovia vs PGG ROW Rybnik

6 września 2019 0

Jeszcze tylko dwa mecze w Nice 1. Lidze Żużlowej i poznamy zespół, który rywalizował będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020. PGG ROW Rybnik czy może jednak Arged Malesa TŻ Ostrovia? Szanse wydają się wyrównane, choć nikt nie spodziewał się, że zespół Mariusza Staszewskiego znajdzie się w finale.

Tuż po ogłoszeniu składu przed sezonem przez zespół z Ostrowa, portale internetowe szybko skazały beniaminka na pożarcie i jazdę w barażach o utrzymanie bytu w 1 lidze na koniec sezonu. Życie szybko zweryfikowało przewidywania fachowców.  Ostrowianie już w pierwszym meczu postawili się podopiecznym Witolda Skrzydlewskiego, przegrywając nieznacznie 47:43, następnie gromiąc na własnym torze zespół Startu Gniezno z którym spotkali się również w półfinale fazy play-off. Pierwszy mecz co prawda wygrała drużyna z pierwszej stolicy polski, jadąc na rewanż do Ostrowa z 9 punktową zaliczką, lecz to ostatni bieg w meczu rewanżowym decydował o tym, kto będzie walczył o miano najlepszej drużyny pierwszej ligi. Tam lepsi okazali się gospodarze i to oni zameldowali się w finale. Można tu mówić o sporej niespodziance, lecz jak pokazał ostatni mecz, ostrowianie nie mają słabych punktów. Liderzy robią kapitalna robotę, Sam Masters prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę, a juniorzy z meczu na mecz jadą coraz lepiej.  

Trener ROW-u Rybnik Piotr Żyto postawił na sprawdzonych zawodników i wysłał do boju tą samą siódemkę, która pokonała w dwumeczu Unię Tarnów. Cieszy nas wszystkich powrót do wysokiej formy Daniela Bewleya oraz Siergieja Łogaczowa, który w ostatnim meczu po raz kolejny udowodnił, ze po kontuzji nie ma już śladu, a po tym co robił na torze, ręce same składały się do oklasków. Troy Batchelor, utrzymuje formę z rundy zasadniczej i jest pewnym punktem zespołu, a nasz kapitan Kacper Woryna pewnie stoi na czele „rybnickich wojsk”, dzielnie kroczących po PGE Ekstraligę.

Trzydzieści biegów dzieli jednych bądź drugich od bram raju. Trzydzieści biegów w których nie można odpuścić gazu nawet na chwilę, a każdy punkt jest na wagę złota. Trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i pokazać, ze to właśnie PGG ROW Rybnik jest najlepszą drużyną Nice 1 LŻ. W 2019 roku.

Niesamowicie cieszy nas liczna grupa kibiców, która wybiera się do Ostrowa razem z nami. Szykujmy swoje gardła czy to na stadionie, czy przed ekranami telewizorów i dopingujmy naszych zawodników z całych sił !

Kto wygra mecz ?!

Awizowane składy:
 
Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski
 
PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Siergiej Łogaczow
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
7. brak zawodnia 
 
Początek meczu: godz. 14:30
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Krzysztof Okupski 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA