K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

Prezydent Kuczera: Wierzę w naszą drużynę, ale w typowanie wyników się nie bawię

7 września 2019 0

Rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą

Czy pokusi się Pan o wytypowanie wyniku pierwszego meczu finałowego w Ostrowie?
Nie podejmuję się takiego zadania. Już dałem sobie spokój, bo po ubiegłorocznym sezonie wiem doskonale, że życie pisze różne scenariusze. Wtedy już byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską....  A po meczu w Lublinie obiecałem sobie, że nie będę się już bawił w typowanie wyników. Po prostu kibicuję.

Ale w wygraną rybniczan i awans tej ekipy do PGE Ekstraligi Pan wierzy?
Tak, oczywiście. Nie byłbym prawdziwym kibicem, gdybym w każdej sytuacji nie wierzył w wygraną mojej drużyny. Myślę, że limit pecha już w ubiegłym roku wyczerpaliśmy i w tym roku będziemy cieszyli się z sukcesu. Nie zapeszam jednak... wierzę, że będzie dobrze.

Patrząc na frekwencję na stadionie podczas kolejnych meczów ligowych, patrząc na zainteresowanie kibiców, pasję z jaką mieszkańcy regionu kibicują Rekinom już można mówić o tym, że tegoroczny sezon ligowy jest bardzo udany ale i odtrąbić pewien sukces...
Tak, po raz kolejny udowodniliśmy, że Rybnik żużlem stoi. Mnie osobiście cieszy, że jest w mieście marka z którą identyfikują się i mieszkańcy i taka, która przyciąga mieszkańców Bytomia, Raciborza, Tarnowskich Gór i Bielska. Żużel to dobra reklama miasta.

Już teraz, kiedy ROW rywalizuje w I lidze mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem rozgrywkami ze strony kibiców. Wiadomo, że to sportowy poziom drużyny determinuje koniunkturę na bilety, ale zdaje się, że w przypadku awansu, to zapotrzebowanie na bilety, na mecze będzie jeszcze większe. Kibice często pytają, czy realna jest rozbudowa stadionu w Rybniku?
Poprawimy na stadionie w najbliższym czasie kwestie sanitarne, ale nowej Motoareny w Rybniku nie postawimy. Pod względem finansów idą dla samorządów trudne czasy. Sytuacja gmin w Polsce, od kilku miesięcy bardzo się komplikuje. Nad Rybnikiem wisi widmo zwrotu podatku od wyrobisk górniczych. Poza tym jestem przekonany,  że dojdzie za niedługo do sytuacji, kiedy trzeba będzie ciąć pewne wydatki. I dotyczy to wszystkich miasta w Polsce. A w pierwszej kolejności tnie się wydatki inwestycyjne. Uważam, że wkrótce prezydenci miast będą musieli decydować, czy wypłacać pensje pracownikom szkół i służb miejskich, czy płacić za oświetlenie uliczne, dbać o zieleń czy budować place zabaw albo dać na sport i kulturę.

ROW nie jest jednak klubem, który liczy tylko na dotację z miasta...
Tak, bardzo mnie cieszy fakt, iż w tym roku udało się znaleźć sponsora tytularnego. Prezes wykonał dobrą robotę.  To dobra wiadomość, że firma komercyjna, spółka z udziałem skarbu Państwa, która działa dla zysku, część tego zysku inwestuje w sport i to u nas w mieście. Przecież wielu mieszkańców naszego Rybnika ten zysk wypracowuje. 

Z wieloma z nich zobaczy się i Pan i my przy G72 już 15 września na drugim meczu finałowym. Na  pewno nie da się Pan namówić na choćby wytypowanie wyniku choćby tego domowego meczu?
Powiem tak... szampan się poleje, a Kacper Woryna pokusi się o komplet punktów.
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49