K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Zapowiedź: PGE Marma Rzeszów-ŻKS ROW Rybnik

2 maja 2014 58

W najbliższą niedzielę w ramach 3. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej dojdzie do pojedynku w którym PGE Marma Rzeszów zmierzy się z ŻKS-em ROW Rybnik. Początek tego spotkania na stadionie przy ulicy Hetmańskiej został zaplanowany na godzinę 17.00.

Ekipa PGE Marmy Rzeszów przed sezonem była już uznawana za drużynę, która będzie głównym pretendentem do awansu do ENEA Ekstraligi. Inauguracyjne spotkanie zakończyło się dla nich wysoką wygraną z Orłem Łódź, ale następny pojedynek z zespołem z Lublina zremisowali, więc cel Żurawi na mecz z ŻKS-em jest łatwy – trzeba wygrać.

Główny trzon rzeszowskiego zespołu tworzy trójca: Kenni Larsen, Peter Ljung oraz Maciej Kuciapa. Bez wątpienia można stwierdzić, że są to zawodnicy, którzy będą najgroźniejszymi rywalami dla rybniczan na swoim torze, ponieważ każdy z nich na ten moment prezentuje dobrą formę. Nie można zapomnieć również  o Angliku – Scottie Nichollsie, który w meczu z Lublinem zastąpił Nicolai Klindta i zapisał na swoim koncie przyzwoity dorobek 8+3. Słabiej od pozostałych prezentuje się tylko Paweł Miesiąc. Gospodarze mają w swoim składzie mocną parę młodzieżowców Sówka-Gaschka. Pierwszy z nich jest bardzo solidnie punktującym w lidze juniorem zarówno w kategorii dom, jak i wyjazd, drugi natomiast o ile na wyjazdach totalnie sobie nie radzi to na rzeszowskiej nawierzchni prezentuje się przyzwoicie.

Drużyna ŻKS-u ROW Rybnik przystępuje do tego spotkania z jednym zwycięstwem i jedną porażką na koncie. O ile zwycięstwo z Bydgoszczą odnieśli małą różnicą punktów, to porażka z Gniezem była sromotna. Skład rybniczan otwiera Ilja Czałow, który został desygnowany do boju przez trenera Grabowskiego na mecz ligowy w Gnieźnie i spisał się na tle całej drużyny dosyć dobrze. Parę z nim tworzyć będzie powracając do składu Lewis Bridger. Anglik po słabym występie w pierwszym pojedynku z Bydgoszczą, podobnie jak Chris Harris, został odsunięty od składu na mecz wyjazdowy do Grodu Lecha. Kolejny duet tworzyć będą wspomniany wyżej Harris i Dawid Stachyra. Warto przypomnieć, że obaj zawodnicy reprezentowali niegdyś barwy rzeszowskiej drużyny, więc miejmy nadzieję, że wykorzystają swoje doświadczenie, jakie zdobyli w tamtym czasie i zgromadzą niemały dorobek punktowy. Ostatni senior w składzie to jak do tej pory lider rybnickiej drużyny – Michał Szczepaniak. Wspierać ich będą juniorzy Kacper Woryna i Marcin Bubel.

Rybniczanie do tego pojedynku podchodzą zdeterminowani do walki po sporej porażce, jaką odnieśli w Gnieźnie. Rzeszowianie natomiast będą chcieli odrobić starty po remisie z KMŻ-em Lublin. Komu się uda wygrać ten mecz? Wydaje się, że zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy mają bardzo mocny zespół i bardzo trudny teren, ale być może drużyna z Górnego Śląska się przełamie i powalczy nie tylko o dobry wynik, ale i o zwycięstwo? O tym kto zdobędzie dwa duże punkty przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów:
9. Kenni Larsen
10. Paweł Miesiąc
11. Peter Ljung
12. Scott Nicholls
13. Maciej Kuciapa
14. Marco Gaschka

ŻKS ROW Rybnik:
1. Ilja Czałow
2. Lewis Bridger
3. Chris Harris
4. Dawid Stachyra
5. Michał Szczepaniak
6. Kacper Woryna

Początek meczu: godz. 17:00
Sędzia: Leszek Demski
Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA