K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Zapowiedź: ŻKS ROW Rybnik-GKM Grudziądz

9 maja 2014 51

W niedzielę na stadionie przy ulicy Gliwickiej ŻKS ROW Rybnik będzie podejmować GKM Grudziądz. Początek spotkania zaplanowano na 14.00. Prezentacja odbędzie się 15 minut wcześniej.

Po trzech kolejkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej oba zespoły mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Rybniczanie triumfowali w meczu inauguracyjnym z Polonią Bydgoszcz, a w kolejnych dwóch spotkaniach wyjazdowych w Gnieźnie i Rzeszowie odnieśli wysokie porażki. Drużyna z Grudziądza po słabym początku i przegranej na swoim torze z Gnieznem oraz na wyjeździe w Łodzi, wzmocniona Rafałem Okoniewskim pokonała w ubiegłą niedzielę ekipę znad Brdy.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas ciekawy pojedynek. Grudziądzanie przyjeżdżają do Rybnika po zwycięstwo, a nasza drużyna, żeby nadal realizować swój cel drogi do Ekstraligi musi po prostu wygrać i zmazać z siebie plamę po meczach wyjazdowych. Mobilizacja w zespole gospodarzy po tych wynikach jest pełna, więc miejmy nadzieję, że przełoży się ona na jak najkorzystniejszy dla gospodarzy rezultat w tym starciu.

Trener Robert Kempiński kieruje się zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Skład grudziądzan otwiera Rafał Okoniewski i Andriy Karpov. Zdecydowanie są to zawodnicy, których można uznać za zagrożenie dla miejscowych. Obaj podczas zeszłotygodniowego pojedynku z Gryfami pokazali, że świetnie potrafią dogadać się między sobą na torze. Zaplecze gości tworzyć będą Norbert Kościuch i Daniel Jeleniewski. Ostatni senior w składzie to Sebastian Ułamek. Zawodnik ten w ubiegłym sezonie wygrał w Rybniku Turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Skład uzupełnią Marcin Nowak i najprawdopodobniej Mike Trzensiok.

W awizowanym zestawieniu ekipy z Górnego Śląska zabrakło nazwisk Bridger i Harris. Taka decyzja trenera Jana Grabowskiego, patrząc na starty tych zawodników od początku sezonu, ma swoje konkretne uzasadnienie. Miejsca w składzie nie otrzymał również Vaclav Milik, lecz niewykluczone jest, że skład drużyny na niedzielny mecz ulegnie zmianie po sobotnim treningu na którym pojawi się zarówno Czech, jak i Bomber. Po raz pierwszy szansę dostanie Roman Chromik, który jeszcze nie miał okazji do startów w żadnym meczu ligowym. Pierwszą parę będą tworzyć Michał Szczepaniak i Dawid Stachyra. Wspierać ich będzie Ijla Czałow oraz powracający do składu Dakota North. Młodzieżowy duet to Woryna-Bubel. Wiele kibiców na pewno liczy na równie udany występ Kacpra, jak w poprzednich spotkaniach.

Składy obu zespołów są wyrównane. Dla gospodarzy handicapem może okazać się tor. Jedno jest pewne każdy punkt zarówno dla gospodarzy, jak i gości będzie bardzo cenny. Komu uda się ich zgromadzić więcej i zapisać na swoim koncie drugie w tym sezonie zwycięstwo? O tym przekonamy się już w niedzielę. Emocji na pewno nie zabraknie!

Awizowane składy:

GKM Grudziądz:
1. Rafał Okoniewski
2. Andriej Karpov
3. Norbert Kościuch
4. Daniel Jeleniewski
5. Sebastian Ułamek
6. Marcin Nowak
Trener: Robert Kempiński

ŻKS ROW Rybnik:
9. Michał Szczepaniak
10. Dawid Stachyra
11. Ilja Czałow
12. Roman Chromik
13. Dakota North
14. Kacper Woryna
Trener: Jan Grabowski

Bilety:
Wstęp wolny - dzieci do lat 12 (amfiteatr)
15 zł - bilet ulgowy amfiteatr (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)
25 zł - bilet normalny na amfiteatr
35 zł - trybuna kryta

Przedsprzedaż:
8 maja (czwartek): godz. 16.00-18.00 w kasie przy wjeździe do parku maszyn stadionu przy ul. Gliwickiej
9 maja (piątek):  godz. 16.00-18.00 w kasie przy wjeździe do parku maszyn stadionu przy ul. Gliwickiej
10 maja (sobota):  godz. 13.00-15.00 w kasie przy wjeździe do parku maszyn stadionu przy ul. Gliwickiej
11 maja (niedziela):  od 11.00 kasy stadionu

Program zawodów:
Cena: 6 zł
Przedsprzedaż: od piątku
W dniu meczu: program będzie można zakupić w kasach lub na koronie stadionu

WAŻNE:
Od najbliższego spotkania z GKM Grudziądz zostaną wprowadzone nowe zasady poruszania się po stadionie podczas imprez żużlowych. Jest to m.in. związane z sugestiami służb porządkowych po meczu z Polonią Bydgoszcz, a także pewnymi nieprawidłowościami, które miały miejsce podczas tych zawodów. Tak więc:
- Wyjście poza bramy stadionu podczas zawodów będzie oznaczać konieczność zakupu nowego biletu. A więc nie ma możliwości wyjścia i powrotu na podstawie skasowanego już biletu.
- Nie będzie możliwości wejścia (nawet na chwilę - najczęstsze wytłumaczenie) na trybunę krytą dla posiadaczy biletów na amfiteatr.
- Nie będzie możliwości przejścia z trybuny krytej na amfiteatr. Jednocześnie informujemy, że na krytej zostanie uruchomione dodatkowe
stanowisko gastronomiczne, a więc nie będzie konieczności przemieszczania na koronę stadionu.
- Zamknięta zostanie furtka za Hotelem Arena. Wszyscy posiadacze wejściówek VIP wchodzą bezpośrednio na trybuny i nie przechodzą przez park maszyn.
- Mocno ograniczone zostanie prawo do wejścia na obiekt przez bramę parku maszym. Przez nią wchodzą tylko Ci, których obecność w parku maszyn przed zawodami jest uzasadniona, np. dziennikarze i fotoreporterzy.

Te zmiany mają sprawić, by wszyscy którzy zakupią bilet np. na trybunę krytą, znaleźli na niej swoje miejsce. Mają też ograniczyć do minimum możliwość wejścia na obiekt osób bez ważnego biletu lub karnetu.

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49