K. S. ROW Rybnik
Fot. Dominik Gajda

Romanek w nowej formule. 7 czerwca Turniej Legend Rybnickiego Żużla!

20 maja 2014 20

Turniej Legend Rybnickiego Żużla – ósmy Romanek odbędzie na rybnickim torze już 7 czerwca. Impreza ta zorganizowana zostanie zamiast odbywającego się od wielu lat Turnieju Pamięci Łukasza Romanka. Bo choć w tym roku o Łukaszu Romanku nikt nie zapomni, to po raz pierwszy wspominany będzie inny legendarny zawodnik ROW-u Rybnik - Antoni Woryna.

Zmiana tkwi w zasadzie tylko w nazwie, bo choć o Łukaszu Romanku nikt nie zapomina, to w tym roku wspominać będziemy innego legendarnego zawodnika - Antoniego Worynę. 

- Wyszliśmy z założenia, że nie tylko Łukasz Romanek zasługuje na szczególne uczczenie pamięci. Co roku motywem przewodnim zawodów będzie inna osoba zasłużona dla rybnickiego sportu żużlowego. W tym roku przypomnimy sylwetkę wybitnego zawodnika Antoniego Woryny. Zresztą nie będziemy ograniczali się wyłącznie do wspominania zawodników. Pamiętamy także o wybitnych działaczach. W przyszłym roku wspominać będziemy prawdopodobnie Andrzeja Skulskiego - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. - A Łukasz? Też doskonale mieści się w formule Turnieju Legend.

Działacze rybnickiego klubu zdecydowali się na zmianę nazwy i odświeżenie formuły zawodów ze względu na fakt, iż już miesiąc temu wysłano do rodziców Łukasza Romanka pismo z prośbą o bezpłatne udostępnienie nazwiska. - Do dzisiaj nie otrzymaliśmy niestety odpowiedzi - mówił Krzysztof Mrozek, który nie chciał komentować informacji o tym, iż rodzina Łukasza chciała mieć udział w zyskach z turnieju.

Kogo więc zobaczymy podczas turnieju na torze? Jak zwykle nie zabraknie sław. - Swój przyjazd potwierdzili już Tomasz Gollob, Tai Woffinden, Greg Hancock, Andreas Jonsson, Adrian Miedziński - wylicza Krzysztof Mrozek. Nie zabraknie reprezentantów rybnickiego ROW-u. - Pojedzie Chromik, Bridger, Stachyra, Milik, Czałow i Woryna - mówi prezes ŻKS ROW Rybnik. - A na zakończenie znów kosmiczny pokaz sztucznych ogni.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18. 

Ceny biletów na Turniej Legend Rybnickiego Żużla 
Trybuna Kryta - 45 złotych 
Amfiteatr - 25 złotych 
Dzieci do 12 lat - za darmo 
Program 9 zł 

Tekst pochodzi z: www.rybnik.naszemiasto.pl

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49