K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Zapowiedź: Lokomotiv Daugavpils-ŻKS ROW Rybnik

23 maja 2014 10

W najbliższą niedzielę w ramach 5. Kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej dojdzie do pojedynku Lokomotivu Daugavpils z ŻKS-em ROW Rybnik. Spotkanie rozpocznie się o 17.15.

Łotewski tor może być dla rybnickiego zespołu nie lada gratką. Obserwując wyniki, jakie w ostatnich odnotowują zespoły przyjezdne w Daugavpils można stwierdzić, że tor jest największym atutem gospodarzy. Chociaż wszystko się może zdarzyć. Prawie niemożliwego dokonała tam drużyna KMŻ-u Lublin, która zremisowała z Łotyszami.

Lokomotiv sezon rozpoczął od wysokiej porażki nad Brdą, ale oprócz przegranej i wspomnianego wyżej remisu odniósł zwycięstwo u siebie z Orłem Łódź, a przed dwoma tygodniami był bardzo blisko triumfu w spotkaniu wyjazdowym w Gnieźnie. Gorzej, jak do tej pory wiedzie się ekipie ŻKS-u, która ma na swoim koncie jedną wygraną z Polonią Bydgoszcz, dwie wysokie porażki wyjazdowe w Gnieźnie i Rzeszowie oraz przegraną na własnym obiekcie z GKM-em Grudziądz. Biorąc pod uwagę powyższe oraz to jak rybniczanie prezentują się na wyjazdach to za faworyta tego meczu trzeba uznać Lokomotiv.

Rybnicki skład otwiera para Szczepaniak-Chromik. O ile o pierwszego zawodnika możemy być spokojni to gorzej ma się sprawa Romana Chromika, który jeszcze nie miał szansy w tym sezonie, żeby startować w meczu ligowym. Kolejnym zawodnikiem będzie coraz lepiej radzący sobie Ilja Czałow. Do tego Dakotha North i Lewis Bridger. Obaj w ostatnim czasie w miarę przyzwoicie prezentują się w Elite League. Australijczyk już udowodnił trenerowi Janowi Grabowskiemu, że może być jednym z mocniejszych punktów zespołu. Tym razem więcej można też oczekiwać od Anglika, który po bardzo słabych występach w Nice Polskiej Lidze Żużlowej lepiej zaprezentował się w pojedynku z GKM-em Grudziądz. Młodzieżowy duet mieli tworzyć Kacper Woryna oraz Marcin Bubel, lecz wiemy, że wychowanek Włókniarza nie wystartuje w tym meczu, ponieważ jest poobijany po upadku we wtorkowym turnieju młodzieżowym. Włodarze rybnickiego klubu znaleźli zastępstwo w postaci Mateusza Borowicza, ale ten dzień później w Opolu podczas turnieju młodzieżowego też doznał kontuzji. Wszystko więc wskazuje na to, że desygnowany do boju zostanie Kamil Wieczorek.

Trener Nikołaj Kokin na początek postawił na parę tzw. drugiej linii, czyli Puodżuksa i Schleina. Obaj może jakoś specjalnie nie błyszczą w tym sezonie, ale na łotewskim torze mogą zgromadzić przyzwoity dorobek punktowy. Groźniejszym rywalem będzie zapewne Maksim Bogdanov.  Wspierać go będzie wielka niewiadoma w składzie gospodarzy – Josef Franc. Ze względu na uraz odniesiony podczas meczu ligi angielskiej pod znakiem zapytania stoi występ Joonasa Kylmaekorpiego. Na pozycji młodzieżowej znalazł się Iwan Pleszakow i największa perła i niekwestionowany lider zespołu gospodarzy – Andrzej Lebiediew.

Czy Łotysze obronią swoje terytorium? A może rybnicki zespół odniesie pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo? O tym przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

Awizowane składy:

ŻKS ROW Rybnik:
1. Michał Szczepaniak
2. Roman Chromik
3. Ilja Czałow
4. Dakota North
5. Lewis Bridger
6. Kacper Woryna

Lokomotiv Daugavpils:
9. Kjastas Puodżuks
10. Rory Schlein
11. Maksim Bogdanow
12. Josef Franc
13. Joonas Kylmaekorpi
14. Iwan Pleszakow

Początek meczu: godz. 17:15
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA