K. S. ROW Rybnik

Ważne! Turniej Legend Rybnickiego Żużla przełożony na 31 sierpnia!

2 czerwca 2014 17

Planowany na najbliższą sobotę Turniej Pamięci Legend Rybnickiego Żużla nie odbędzie się. Zawody zostały przełożone na niedzielę 31 sierpnia, dzień po gorzowskiej rundzie Grand Prix. Dlaczego? 

- Powód pierwszy to wykruszanie się zawodników - w sobotę nie mógłby wystartować m.in. Tomek Gollob, który zranił dłoń w czasie meczu w Częstochowie, wypadli też powołani na zawody w Berwick Chris Harris i Lewis Bridger. W niedzielę wieczorem dwóch innych żużlowców zgłosiło, że ich start w zawodach stoi pod dużym znakiem zapytania - wyjaśnia Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik i szef firmy K&M Marketing, która jest głównym organizatorem imprezy. - Musieliśmy reagować, więc zdecydowaliśmy się poszukać innego terminu. Te zawody muszą stać na najwyższym poziomie, mamy potwierdzenie od zaproszonych żużlowców że sierpniowy termin jest dla nich wiążący.

W ŻKS ROW nikt nie ukrywa też, że dodatkowym argumentem za przełożeniem imprezy była postawa drużyny ŻKS ROW w rozgrywkach ligowych. - Mamy problem, który po remisie z Łodzią stał się jeszcze poważniejszy. Dla nas dziś liga i odpowiednie przygotowanie do niedzielnego meczu w Lublinie to priorytet. To był dodatkowy argument przemawiający za przełożeniem zawodów - przekonuje prezes Mrozek.

Termin sierpniowy gwarantuje dostępność zawodników ze światowej czołówki, więc decyzja wydaje się być rozsądna. Wszystkich, którzy kupili już bilet na imprezę w przedsprzedaży informujemy, że mogą go zachować - będzie on upoważniał do wstępu na imprezę 31 sierpnia, bądź zwrócić w klubie.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49