K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Nie będzie wypożyczenia Szombierskiego. Czałow pojedzie w Lublinie

6 czerwca 2014 44

Ten temat rozgrzewał rybnickich kibiców od dłuższego czasu - powrót Rafała Szombierskiego do macierzystego klubu. Nic z tego nie będzie, choć zarówno zawodnik jak i klub porozumieli się w tej sprawie dosyć szybko. Zdanie zmienili jednak częstochowscy działacze, którzy cofnęli udzieloną wcześniej zgodę na wypożyczenie Szombierskiego do Rybnika.

- Tak naprawdę wszystko zmieniło się w ostatnią niedzielę po porażce częstochowian w meczu z Unibaxem i nic na to nie poradzimy. Jeszcze do czwartkowego przedpołudnia rozmawiśmy na ten temat bardzo intensywnie zarówno z prezesem Śleszyńskim, jak i sztabem szkoleniowym Włókniarza. Jednak Rafał musi zostać w Częstochowie jako alternatywa dla zawodników zagranicznych - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

Wcześniej działacze ŻKS ROW zabiegali o wypożyczenie Fredrika Lindgrena z Gdańska, ale szef Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek uznał, że Szwed ma zostać w Trójmieście. Potem wypłynął temat Mikkela B. Jensena, teraz nieoficjalnie mówi się także, że rybniczanie chcieli namówić na starty w ŻKS ROW Grigorija Łagutę, wobec którego częstochowski klub ma ogromne zaległości. W klubie nie potwierdzają jednak tych informacji. - Prowadzimy naprawdę wiele rozmów, bo od początku sezonu mierzymy się ze słabszą od oczekiwanej postawą kilku naszych zawodników. Szukaliśmy wzmocnień ale na dziś sytuacja wygląda tak, że do Lublina raczej pojedziemy swoim składem - wyjaśnia prezes Mrozek i dodaje: - Cieszy nas za to coraz lepsza postawa Chrisa Harrisa w Anglii i wierzę, że w Polsce też pojedzie lepiej. Od niego naprawdę bardzo wiele zależy.

Na jednym z portali internetowych pojawiła się informacja, że problemy do dotarciem do Polski na spotkanie w Lublinie może mieć Ilja Czałow, który miał zostać okradziony w Rosji i stracić wszystkie dokumenty. Jak się okazuje to nieprawda.

- Ilji zginął portfel, to fakt, ale to było kilka tygodni temu. Ma paszport i od tego czasu zdążył już wrócić do Polski na mecz z Orłem i wylecieć spowrotem do Rosji, tak więc nie ma w jego przypadku żadnego problemu - wyjaśniają w rybnickim klubie.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA