K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

ROW prognozuje i komentuje, czyli przegląd tygodnia PLŻ (15)

17 lipca 2014 1

Tym razem zacznę od swoich poprzednich prognoz. Życzyłem sobie, żeby Lokomotiv zakończył weekend bez punktów, niestety ambitni Łotysze utarli mi nosa i zdobyli aż trzy punkty, w tym jeden, wydarty w ostatnim wyścigu w Rybniku. Na pocieszenie został mi lepszy typ w GP… Chciałbym jednak abyście to Wy, kibice byli aktywniejsi w tych typowaniach. Może w przeszłym roku stworzymy rybnicką ligę „typerów”? Co wy na to?

A wracając do tematu, ubiegły tydzień to dwa mecze ligowe. Pierwszy to zwycięstwo broniących się przed spadkiem drużyny z Daugavpils nad liderem z Rzeszowa. Świetną partię rozegrał Kasts Puodżuks, solidnie punktowali Maksim Bogdanovs i Andriej Lebiediev, warto dodać, iż młodzieżowcy z Łotwy chyba pierwszy raz wygrali swój bieg podwójnie. Stal z kolei znów mogła liczyć głównie na armię zaciężną, czyli Kenni Larsena i Scotta Nichollsa, nie popisał się za to zmiennik Petera Ljunga – Nicolai Klindt. Natomiast drugi mecz to najwyższa wygrana w tym roku ROW-u Rybnik. I tylko straconego bonusa żal… Swój pierwszy ligowy punkt zdobył Kamil Wieczorek, dwanaście i dwa bonusy to dorobek rozpędzającego się z meczu na mecz Kacpra Woryny, w końcu solidnie zapunktowali seniorzy (za wyjątkiem Szuminy). Myślę,  że w końcu możemy być zadowoleni z naszych zawodników, gdyby tylko jeszcze poprawić ten nieszczęsny piętnasty wyścig w którym podobnie jak w meczu z Łodzią przegrywając podwójnie straciliśmy duży ligowy punkt.

Miniony tydzień to także rawicka eliminacja Srebrnego Kasku, w której świetne, drugie miejsce zajął Woryna, oprócz niego awans wywalczyli Łukasz Sówka i Szymon Woźniak. Sztuka ta nie udała się między innymi Maksymowi Drabikowi czy Marcinowi Nowakowi. Natomiast w Bydgoszczy odbyła eliminacja do MIMP, tam z zawodników PLŻ awansował tylko Woźniak, a rezerwowym w finale będzie Bartosz Bietracki.

Standardowo kilka słów o ligach zagranicznych. Angielska to o dziwo dużo punktów Simona Gustafssona, który tak mocno zawodzi w Polsce. Poza tym można powiedzieć bez niespodzianek, każdy z zawodników spisał się na miarę swoich możliwości. Szwecja to fatalne występy Joonasa Kylmaekorpi’ego, Dennisa Anderssona, Andrieja Lebiediewa i Jonasa Davidssona. Dużo punktów zdobyli Mads Korneliussen, Chris Harris, Antonio Lindbaeck i Jason Doyle. Sporo meczy rozegrano w niższej lidze szwedzkiej, a tam świetne mecze Antonio Lindbaecka, Rafała Okoniewskiego i Andrieja Karpowa. Zawiedli swoich kibiców Robert Miśkowiak i Paweł Miesiąc. Liga duńska to jeden z nielicznych słabych występów w tym sezonie Karpowa. Nie zawiedli Duńczycy: Korneliussen, Andersen, Larsen i Pedersen. Trzynaście punktów i dwa bonusy zdobył Cameron Woodward.

Obecny tydzień to z ważniejszych imprez drugi finał IME i pierwszy IMŚJ w którym będziemy przyglądać się Milikowi, drugim zawodnikiem reprezentującym klub z PLŻ będzie Polak,  Szymon Woźniak. A w niedzielę odbędzie się zaległy mecz w Lublinie gdzie miejscowy KMŻ podejmie drużynę z Grudziądza. Trudno powiedzieć jaki wynik byłby dla nas korzystniejszy. Wygrana gości sprawi, że mocno zagrożeni spadkiem będą lublinianie, którzy zapewne nie będą chcieli do tego dopuścić. Obydwie drużyny jeżeli chcą myśleć o pierwszej czwórce muszą zdobyć trzy punkty. Wydaje mi się, że z naszego punktu widzenia lepsza byłaby wygrana GKM, nam, chyba play-off się oddala, tak więc lepiej będzie mieć kogoś kto oprócz Lokomotiv będzie bronił się przed spadkiem zwłaszcza, że właśnie te drużyny spotkają się w ostatniej kolejce PLŻ. Tym razem nie podejmę się typowania wyniku, a nawet zwycięzcy, wydaje mi się że każdy wynik jest możliwy. A Wy co uważacie? Wygrywamy z Grudziądzu 3 sierpnia i wskakujemy do pierwszej czwórki nie przejmując się tym kto broni się przed spadkiem? Widzicie na to szanse? Napiszcie coś fajnego w komentarzach!    

Autor: Marcin Zielonka


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  10
  19
  88
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  10
  13
  42
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  9
  11
  44
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  9
  7
  -34
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  10
  2
  -185
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA