K. S. ROW Rybnik
Fot. Agnieszka Siwek

ROW prognozuje i komentuje, czyli przegląd tygodnia PLŻ (16)

23 lipca 2014 0

Za nami kolejny tydzień w którym odbył się tylko jeden mecz. Chyba każdy z nas tęskni już za pełną kolejką ligową. Niestety następny weekend to totalny brak ligowych emocji, jednakże rekompensować będzie nam to rozpoczynający się w sobotę żużlowy mundial czyli Drużynowy Puchar Świata.

Wracając do PLŻ, w niedzielę odbył się bardzo ważny dla układu tabeli mecz, do Lublina przyjechali grudziądzanie i trzeba przyznać, że nie był to tak emocjonujący mecz jak się zapowiadał. Goście po ósmym wyścigu mieli już czternaście punktów przewagi!! KMŻ walczył do końca, starczyło to jednak tylko do zdobycia 40 punktów. Miejscowych kibiców nie zawiedli tylko Robert Miśkowiak, Dawid Lampart i wracający po kontuzji Davey Watt. Czterech pozostałych zawodników zdobyło razem siedem punktów. Natomiast wśród gości każdy zawodnik wygrał chociaż jeden bieg lub przyjechał bezpośrednio za kolegą z drużyny. Kadra Roberta Kempińskiego była wyjątkowo wyrównana, w końcu jedzie druga linia czyli Norbert Kościuch i Daniel Jeleniewski, a to sprawia, że 3 sierpnia rybniczan czeka bardzo ciężki mecz…

Poza tym jedynym meczem na szczęście sporo działo się w żużlowym świecie. W rosyjskim Togliatti odbyła się druga runda SEC, a w niej znowu nieźle pokazali się Łotysze: Andriej Lebiediew i Maksim Bogdanov, pięć punktów zdobył Jonas Davidsson, zupełnie nieudany występ zaliczył rewelacyjny w PLŻ – Kenni Larsen. Dzień wcześniej odbył się natomiast pierwszy z trzech finałów o tytuł najlepszego juniora świata, a tam świetny występ Vacka Milika! Trzynaście punktów to fantastyczny start w wyścigu o medale IMŚJ. Poprawny występ zaliczył Lasse Bjerre, zdobywając osiem punktów, tylko jeden mniej zdobył Szymon Woźniak.

Na krajowym podwórku obserwowaliśmy eliminacje MIMP, w której z kretesem przepadli zawodnicy gospodarzy, Stali Rzeszów. Tylko Adrian Gała awansował do Finału z tej eliminacji, a Marcin Nowak będzie rezerwowym. Dużo powodów do satysfakcji mieli kibice z Rybnika kiedy na zakończenie półfinału Brązowego Kasku okazało się że wygrał Kacper Woryna a trzeci był Kamil Wieczorek, w sumie w finale zobaczymy aż siedmiu zawodników PLŻ, gdyż oprócz rybniczan awansowali Marcin Nowak, Bartosz Bietracki, Arkadiusz Madej, Krystian Rempała i Adrian Gała.

Na zakończenie kilka słów o ligach zagranicznych. Anglia to zwyżkująca forma Nicolaia Klindta, dużo punktów Bjarne Pedersena, Jasona Doyla, słabo ostatnio prezentują się Mads Korneliussen i Joonas Kylmaekorpi. Szwecja to zerowe zdobycze Davey Watta i Simona Gustafssona, na zapleczu Elitserien godny zauważenia był występ Magnusa Zetterstroema który zdobył 17 punktów. Tym razem odpoczywała również liga duńska.

Obecny weekend to półfinały IMP, finał Srebrnego Kasku i przede wszystkim pierwszy półfinał SWC z udziałem Wielkiej Brytanii, Australii, USA i Włoch. My będziemy kibicowach Chrisowi Harrisowi, a Łodzianie będą obserwować jazdę Jasona Doyle’a. Poza nimi próżno szukać zawodnikow startujących na co dzień w PLŻ. Drugi półfinał to dziesięciu zawodników z tejże ligi czyli połowa, w czym zasługa głównie reprezentacji Łotwy…

Autor: Marcin Zielonka


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA