K. S. ROW Rybnik

Wieczorek i Chmiel na podium Nice Cup!

17 września 2014 5

We wtorek na toruńskiej Motoarenie rozegrano ostatni turniej tegorocznego cyklu Nice Cup, w którym startują młodzi zawodnicy z klubów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Wygrał Mike Trzensiok, ale dla nas najważniejsze jest to, że w klasyfikacji generalnej nasi dwaj 16-latkowie Kamil Wieczorek i Robert Chmiel, zajęli miejsca na podium! Zwycięzcą całego cyklu został Adrian Gała, reprezentujący Carbon Start Gniezno.

Wyniki zawodów w Toruniu

1. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) - 13 (1,2,1,3,3,3)
2. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) - 17 (3,3,3,3,3,2)
3. Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń) - 12 (2,3,2,3,1,1)
4. Dawid Wawrzyniak (Carbon Start Gniezno) - 9 (3,3,0,1,2,0)
5. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) - 10 (1,1,3,3,2)
6. Paweł Wolender (Unibax Toruń) - 9 (0,3,3,2,1)
7. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) - 9 (2,1,3,2,1)
8. Karol Jóźwik (Polonia Bydgoszcz) - 9 (2,2,2,1,2)
9. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - 8 (1,2,1,1,3)
10. Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) - 7 (3,2,2,d,w)
11. Mateusz Wieczorek (KMŻ Lublin / KSM Krosno) - 7 (3,1,1,2,0)
12. Damian Dąbrowski (KMŻ Lublin / Unia Tarnów) - 6 (2,0,2,2,0)
13. Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) - 5 (1,1,0,0,3)
14. Tomasz Beyger (Unibax Toruń) - 2 (0,0,1,1,0)
15. Patryk Rydlewski (Polonia Bydgoszcz) - 0 (0,w/su,-,-,-)
16. Oskar Bober (GKM Grudziądz) - 0 (w,w,-,-,-)

Wyścig po wyścigu:
1. (61,25) Mat. Wieczorek, Jóźwik, Trzensiok, Bober (w/u)
2. (61,03) Wawrzyniak, Dąbrowski, Rempała, Rydlewski
3. (60,85) Ajtner-Gollob, Krzyżanowski, Chmiel, Beyger
4. (60,47) Gała, Kam. Wieczorek, Bassara, Wolender
5. (61,18) Gała, Chmiel, Rempała, Bober (w/u)
6. (60,81) Wolender, Ajtner-Gollob, Mat. Wieczorek, Dąbrowski
7. (61,00) Wawrzyniak, Jóźwik, Bassara, Beyger
8. (61,93) Krzyżanowski, Trzensiok, Kam. Wieczorek, Rydlewski (w/su)
9. (62,65) Kam. Wieczorek, Dąbrowski, Beyger
10. (61,63) Rempała, Krzyżanowski, Mat. Wieczorek, Bassara
11. (61,69) Wolender, Jóźwik, Chmiel
12. (61,13) Gała, Ajtner-Gollob, Trzensiok, Wawrzyniak
13. (61,56) Krzyżanowski, Wolender, Wawrzyniak
14. (61,23) Gała, Mat. Wieczorek, Beyger
15. (61,47) Rempała, Kam. Wieczorek, Jóźwik, Ajtner-Gollob (d/2)
16. (61,56) Trzensiok, Dąbrowski, Chmiel, Bassara
17. (64,50) Bassara, Ajtner-Gollob (w)
18. (62,84) Chmiel, Wawrzyniak, Kam. Wieczorek, Mat. Wieczorek
19. (61,53) Gała, Jóźwik, Krzyżanowski, Dąbrowski
20. (62,09) Trzensiok, Rempała, Wolender, Beyger 

Wyścig ostatniej szansy:
21. (62,03) Trzensiok, Wawrzyniak, Wolender, Rempała

Wielki finał:
22. (60,91) Trzensiok, Gała, Krzyżanowski, Wawrzyniak

NCD: 60,47 - Adrian Gała w IV wyścigu
Sędziował: Tomasz Fijałkowski
Widzów: ok. 150

Klasyfikacja generalna Nice Cup 2014
1. 
Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) - 42 pkt
2. 
Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) - 33
3. 
Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - 31
4. 
Damian Dąbrowski (KMŻ Lublin / Unia Tarnów) - 28
5. 
Karol Jóźwik (Polonia Bydgoszcz) - 28
6. 
Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń) - 27
7. 
Oskar Bober (GKM Grudziądz) - 23
8. 
Dawid Wawrzyniak (Carbon Start Gniezno) - 20
9. 
Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) - 19
10. 
Maciej Fajfer (Carbon Start Gniezno) - 16
11. 
Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) - 16
12. 
Mateusz Wieczorek (KMŻ Lublin / KSM Krosno) - 16
13. 
Paweł Wolender (Unibax Toruń) - 15
14. 
Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) - 12
15. 
Patryk Rydlewski (Polonia Bydgoszcz) - 9
16. 
Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin) - 9
17. 
Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) - 7
18.
 Mateusz Rujner (GKM Grudziądz) - 6
19. 
Szymon Grobelski (Polonia Bydgoszcz) - 4
20. 
Mikołaj Trępała (Polonia Bydgoszcz) - 4
21. 
Michał Nowiński (KMŻ Lublin / Unia Tarnów) - 2
22. 
Artur Cyło (PGE Marma Rzeszów) - 2
23. 
Tomasz Beyger (Unibax Toruń) - 2
24. 
Dawid Matura (KMŻ Lublin / Unia Tarnów) - 1

Wyniki za www.sportowefakty.pl

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49