K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Czałow zostaje w Rybniku na dwa lata

12 stycznia 2015 31

Ilja Czałow przedłużył swój kontrakt z ŻKS ROW Rybnik. Młody Rosjanin startuje w naszym klubie od 2013 roku i to nie zmieni się przez najbliższe dwa lata, bo na taki okres została podpisana nowa umowa.

- Wstępne deklaracje, że Ilja chce zostać u nas mieliśmy już pod koniec ubiegłorocznego sezonu. Staraliśmy się namówić go do tego, by był to kontrakt dwuletni i to się udało. To dowód na to, że zawodnik dobrze czuje się w klubie - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

W sezonie 2014 Czałow wystartował w dziewięciu meczach rybnickiej drużyny, uzyskując średnią biegową 1,489 pkt. Zdobył 70 punktów (z bonusami) i sam nie był do końca zadowolony ze swoich startów. - Stać mnie na więcej. Odczułem też bardzo różnicę pomiędzy drugą i pierwszą ligą, bo to naprawdę całkie inny poziom. Wierzę, że w tym roku będę potrafił wyciągnąć wnioski z ubiegłorocznych startów i uda mi się przebić do składu - mówi Ilja.

Krzysztof Mrozek podkreśla, że urodzony w 1995 roku zawodnik ma duży potencjał i nie zmienia tego nieco słabsza postawa w ubiegłorocznym sezonie. - To jest też tak, że niektórzy po świetnym sezonie 2013 mieli wobec Ilji zbyt duże oczekiwania. A to wciąż młody chłopak, który uczy się żużla. Już w roku 2014 niewiele zabrakło by awansował do finału Mistrzostw Europy Juniorów, miał bardzo dobry sezon w Rosji. Wierzę, że wszystko co najlepsze dopiero przed nim - mówi Mrozek.

Czy Czałow miał jakieś inne propozycje z polskich klubów? On sam odpowiada: - A czy to ważne? Jestem w Rybniku od dwóch lat i dobrze mi tu. Mam tu przyjaciół, klub jest dobrze zorganizowany i zawsze mogę liczyć na pomoc działaczy. Nie chcę szukać szczęścia gdzie indziej - mówi.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA