K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Podsumowanie okienka transferowego

1 lutego 2015 13

31 stycznia zamknięte zostało okienko transferowe pozwalające na transfery do drużyn polskiej ligi. Okres ten przyniósł wiele roszad w rybnickiej ekipie. Dlatego też chcemy podsumować owe okienko w wykonaniu ŻKS-u ROW 

PRZYBYLI: 

Troy Batchelor - ubiegły sezon w polskiej lidze spędził w barwach Betardu Sparty Wrocław. Rok 2014 nie był dla niego udany pod względem startów polskiej lidze, gdyż w Enea Ekstralidze wykręcił średnią biegową 1,380. Zdecydowanie lepiej poszło Australijczykowi w cyklu Grand Prix. Podczas zawodów w Kopenhadze stanął na drugim stopniu podium, zaś w całym cyklu zajął 9. miejsce. "Batch" na sezon 2015 uzyskał dziką kartę od organizatorów Grand Prix przez co w tym roku znowu będziemy mogli podziwiać Troya podczas tych prestiżowych turniejów. 

Sebastian Ułamek - najstarszy zawodnik rybnickiego klubu w kadrze na sezon 2015, ale nadal w wielkiej formie! Ten niespełna 40-letni żużlowiec ubiegły sezon spędził w GKM-ie Grudziądz. Był to dobry sezon w wykonaniu "Seby" wykręcając średnią 1,987 plasując się na 11. miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Warto też wspomnieć, że Ułamek razem z Damianem Balińskim zdobyli w ubiegłym roku srebrny medal Mistrzostw Europy Par. 

Damian Baliński - po 21 latach startów w leszczyńskiej Unii "Bally" postanowił przenieść się do innego klubu. Ubiegły sezon w Enea Ekstralidze był dla Damiana dość mizerny wykręcając średnią biegową 1,239, lecz razem z drużyną sięgnął po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Damian Baliński został wypożyczony z Unii Leszno do rybnickiego klubu na rok. 

Rafał Szombierski - postanowiliśmy dodać tego zawodnika do grona żużlowców, którzy przybyli do rybnickiego klubu w okienku transferowym mimo, iż "Szumina" połowę ubiegłego sezonu spędził w ŻKS ROW Rybnik. W 2014 roku był on jednak wypożyczony do rybnickiego zespołu z Włókniarza Częstochowa. W tym sezonie będzie jednak inaczej, gdyż Szombierski podpisał bezpośredni kontrakt z ekipą pod dowództwem Jana Grabowskiego. 

ZOSTALi: 

Chris Harris - ten stały zawodnik cyklu Grand Prix nadal będzie reprezentować barwy rybnickiego klubu. Ubiegły sezon nie był dla niego udany, lecz wszyscy wierzą w to, że w zbliżającym się sezonie pokaże swoje możliwości.

Ilia Czałow -  sezon 2014 był dla 19-latka dość przeciętny, ale każdy zna możliwości Rosjanina i wie na co go stać.

Dakota North - przed startem ubiegłego sezonu Australijczyk podpisał z rybnickim klubem dwuletnią umowę, więc niemal pewne było też to, że ten zawodnik po dobrym sezonie będzie nadal zawodnikiem rybnickiego klubu.

Rybniccy juniorzy (Kacper Woryna, Kamil Wieczorek, Robert Chmiel) - pozostanie tych żużlowców w ŻKS ROW chyba nikogo nie dziwi, gdyż są przyszłością rybnickiego żużla. 

ODESZLI:

Vaclav Milik - poprzedni rok był dla Milika jednym z lepszych, o ile nie najlepszym w karierze. Mimo że zgłaszał chęć pozostania w rybnickiej ekipie to związał się z Betardem Spartą Wrocław.

Michał Szczepaniak - w sezonie 2014 w barwach rybnickiego klubu wykręcił średnią biegową 1,750. Postanowił wrócić do zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego gdzie zaczynał swoją karierę.

Dawid Stachyra - "Davidoff" zawiódł oczekiwania działaczy ŻKS-u ROW przez co musiał szukać nowego klubu. Wybór padł na Włókniarz Częstochowa.

Lewis Bridger - po zakończeniu sezonu 2014 zawiesił swoją karierę. Ostatnio jednak podpisał kontrakt w Wielkiej Brytani. 

Marcin Bubel - zaliczył bardzo słaby sezon i nie mógł liczyć na ponowny angaż w rybnickim klubie. 

Ponadto kontraktem warszawskim z ŻKS ROW Rybnik związali się Roman Chromik, Marcel Kajzer i Valentin Grobauer. Rybnicki klub nie będzie robić żadnych przeszkód w sprawie wypożyczenia tych zawodników.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA