K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Sebastian Ułamek: Pomaganie młodym zawodnikom to radość i satysfakcja

25 lutego 2015 4

Sebastian Ułamek będzie od sezonu 2015 zawodnikiem rybnickiego klubu. Przed sezonem "Seba" postanowił zdać egzamin na instruktora sportu żużlowego - Cieszę się na myśl o nadchodzącym sezonie i nie zamierzam jeszcze kończyć żużlowej kariery. Takie egzaminy organizowane są stosunkowo rzadko, a ja już wcześniej się do tego przymierzałem. Warto było to zrobić i cieszę się, że w tym roku mi się udało. Może okazać się to pomocne, gdyż planuję zaangażować się w pewnym stopniu w szkolenie młodzieży - wyjawił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, Sebastian Ułamek.

39-latek będzie przy okazji pomagać trenerowi Janowi Grabowskiego w szkoleniu adeptów.Pomysł wyszedł w zasadzie od prezesa Krzysztofa Mrozka i trenera Grabowskiego. Ustaliliśmy, że teraz, gdy posiadam już uprawnienia, będę uczestniczyć w niektórych treningach młodzieżowych w klubie. Myślę, że czas pozwoli mi na to, by także poza meczami ligowymi zjawiać się w Rybniku - wyjaśnił Ułamek.

Doświadczony zawodnik przyznaje, że pomysł pracy z żużlowymi adeptami pojawił się u niego już przed laty, gdy jeździł jeszcze we Włókniarzu Częstochowa - Namówił mnie do tego trener Andrzej Jurczyński, któremu w czasie kilku treningów asystowałem. Przebrałem się wtedy w kevlar i jeździłem wraz z młodymi zawodnikami. Starałem się im pomagać i udzieliłem parę rad, z których potem skorzystali. Praca ta dawała mi radość i satysfakcję, ale ze względu na to, że jeździłem sporo za granicą, nie miałem czasu się w to zaangażować. Teraz powinno mi się udać - zakończył.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49