K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

2, 49 mln złotych na żużel z budżetu miasta! To będzie jednak tylko część budżetu

26 lutego 2015 12

To dla nas wielka radość, ale i wielkie zobowiązanie. To też dowód na to, że to co robimy w rybnickim żużlu jest zauważane i doceniane – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

Przypomnijmy, że w pierwszym podejściu wniosek naszego klubu został odrzucony. Powód – błędy formalne. Tym razem problemu już nie było i ŻKS ROW otrzymał najwyższą dotację w tym roku. Czy znając tę sumę możemy już powiedzieć, jaki będzie budżet klubu w tym sezonie?

- Zacznę od czegoś innego, a więc cofnijmy się do sezonu 2014. Wtedy otrzymaliśmy od samorządu grant na poziomie dwóch milionów złotych, który w założeniach przedsezonowych miał stanowić niemal 60 procent wpływów klubu. My jednak nie siedzimy na tyłku, tylko pracujemy cały rok – szukamy sponsorów, staramy się organizować interesujące imprezy, które będą chcieli oglądać kibice, bo przecież wpływy z biletów powinny być znaczącą częścią budżetu każdego klubu. Przynajmniej u nas tak jest... W grudniu 2014 roku już wiedzieliśmy, że miejska dotacja stanowiła poniżej połowy naszych wpływów z całego roku – wyjaśnia Krzysztof Mrozek.

Przypomnijmy, że rybnicki klub miał w tym sezonie najwyższą średnią frekwencję w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, a sezon zakończył się meczem Polska – Reszta Świata, który oglądał komplet 12 000 kibiców!

- W tym roku założenie jest proste – koszty utrzymania silniejszej niż rok temu drużyny będą wyższe, więc też większość budżetu chcemy wypracować sami i jestem przekonany, że nam się to uda. Na przykład już na prezentacji podamy nazwę sponsora głównego klubu na ten sezon – wyjaśnia Mrozek. Czy jest szansa na pozyskanie sponsora tytularnego? - Jest. Rozmawiamy – odpowiada prezes.

Nieoficjalnie mówi się, że w tym sezonie największym sponsorem rybnickiego żużla będzie firma spoza naszego regionu. - To prawda. Szukając sponsorów nie ograniczamy się do Rybnika i okolic i to przynosi efekty – mówi Mrozek.

W tym sezonie rybnicki klub organizuje kolejną imprezę rangi światowej - 5 września na torze przy ul. Gliwickiej odbędzie się Grand Prix Challenge. - Takie zawody sporo kosztują, ale przy odpowiedniej frekwencji można liczyć na zysk. Wierzę, że tego dnia stadion przy ul. Gliwickiej będzie wypełniony do ostatniego miejsca - wyjaśnia Mrozek i dodaje: - Przy tego typu imprezach jest coś jeszcze - ogromny efekt promocyjny potęgowany transmisją telewizyjną, którego nie daje żadna inna dyscyplina sportu w naszym mieście. I o tym też trzeba pamietać.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA