K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Rafał Szombierski wypożyczony do Rzeszowa (OK, to był prima aprilis :-)

1 kwietnia 2015 35

Rafał Szombierski nie wystartuje w tym sezonie w barwach ŻKS ROW Rybnik. Ze względu na dużą konkurencję o miejsce w składzie rybnickiej drużyny, zawodnik został wypożyczony do PGE Stali Rzeszów. Rozmowy na ten temat trwały od tygodnia i najważniejsza była wola samego zawodnika, który postanowił podjąć rękawicę i powalczyć o punkty w Ekstralidze.

- Propozycja trenera Janusza Ślączki była konkretna i postanowiłem ją przyjąć. Szkoda odchodzić z Rybnika, ale myślę że w Stali będę miał więcej okazji do startów - mówi popularny "Szumina".

Janusz Ślączka, trener PGE Stali mówił, że obserwował Szombierskiego w tegorocznych sparingach. - Wierzę, że poradzi sobie w naszej drużynie. Rafał prezentuje się w tym sezonie nieźle i powinien być dla nas wzmocnieniem - przekonuje Ślączka dodając, że pomysł transferu wyszedł od niego. - W dzisiejszej sytuacji taki zawodnik krajowy to skarb. W Rybniku, choć to przecież pierwsza liga, miałby jednak dalszą drogę do składu.

Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik: - Rafał dobrze przepracował okres przygotowawczy i liczyliśmy na to, że powalczy o skład w naszej drużynie. Patrząc jednak dziś na dyspozycję Harrisa czy Batchelora mozna powiedziec, że Rafał jest krok za nimi. Na dodatek zawodnik sam wyraził chęć przenosin, więc nie będziemy go blokować.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49