K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Jan Grabowski: Każdy zawodnik ma prawo do słabszego dnia

13 kwietnia 2015 15

W niedzielę przy ulicy Gliwickiej w Rybniku odbyła się inauguracja Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Gospodarze wysoko pokonali Speedway Wandę Instal Kraków. Zadowolenia z rezultatu nie krył trener ŻKS-u ROW Rybnik, który był nawet zaskoczony z rozmiarów wygranej. - Wszyscy się cieszymy z tego wyniku, cała drużyna zasłużyła na to zwycięstwo. Nie wszystkim może wyszło tak jakby sobie życzyli, ale to było dopiero pierwsze spotkanie. Czeka nas sprawdzian w Bydgoszczy i tam będę mógł więcej powiedzieć na temat formy zawodników - powiedział Jan Grabowski.

Kolejny mecz rybniczan odbędzie się 26 kwietnia. Wtedy to ŻKS ROW czeka wyjazd do Bydgoszczy, gdzie zmierzy się z miejscową Polonią. - Jak drużyna zwycięża to jest to jak w życiu. Zespół wygrywa to atmosfera jest dobra, zespół przegrywa - atmosfera jest gorsza. Nie bujajmy w obłokach, bo musimy się przygotować do następnych spotkań. Za dwa tygodnie czeka nas bardzo ważne spotkanie w Bydgoszczy, bo to jeden z tych zespołów, który myśli o play-offach - stwierdził trener rybnickiego klubu.

Najsłabszym zawodnikiem rybnickiego klubu podczas niedzielnego spotkania był wychowanek rybnickiego klubu - Rafał Szombierski. Popularny "Szumina" zdobył tylko 2 punktów oraz tyle samo bonusów - Każdy zawodnik ma prawo do słabszego dnia. Dzisiaj akurat to Rafał miał słabszy dzień. Ja wierzę, że ten zawodnik się odnajdzie i znów kibice będą skandowali jego imię - skomentował szkoleniowiec ŻKS-u ROW.

Świetnie zawody odjechał w niedzielę Kamil Wieczorek, który zdobył 8 punktów oraz trzy bonusy. 16-latek miał nawet okazję pojechać w ostatnim wyścigu dnia. Szkoleniowiec ŻKS-u ROW wstrzymuje się jednak z oceną tego zawodnika. - Wielkie dzięki dla Damiana Balińskiego, który oddał swój bieg Kamilowi Wieczorkowi. Jeżeli teraz Kamil to wykorzysta to przed nim kariera stoi otworem - zakończył Jan Grabowski.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA