K. S. ROW Rybnik
Fot. Adrian Karpeta/Tygodnik Regionalny "Nowiny"

Zaczynamy akcję! Pierwsze dzieciaki poznały dziś żużel od środka! (GALERIA, WIDEO)

21 kwietnia 2015 2

Naszymi pierwszymi gośćmi była grupa "Kogutów" z Przedszkola nr 7 w Rybniku. W nietypowej roli wystąpili trener Jan Grabowski i Rafał Szombierski, którzy przywitali naszych gości na stadionie. Dzieciaki miały okazję usiąść na motocyklu żużlowym, zwiedzić klubowy warsztat, a także wcielić się w rolę sędziego żużlowego. Były biegi po torze żużlowym i radosne śmiechy podczas zabawy pomponami, których w trakcie meczów ŻKS ROW Rybnik używają podprowadzające.

Kilku przedszkolaków już zadeklarowało, że chcą w przyszłości zostać żużlowcami. - Nie mam motoru, to chyba nie będę mógł jeździć - martwił się jeden z chłopców. Trener Jan Grabowski uspokajał: - Spokojnie, mamy klub także dla namłodszych i to my dajemy motocykle, bo to przecież duży koszt. Jak będziesz chciał zostać żużlowcem, zgłoś się za kilka lat z rodzicami.

Takich wizyt i spotkań z młodymi kibicami, będzie w w najbliższych tygodniach dużo wiecej. Grafik spotkań jest już dosyć szczelnie wypełniony - kolejne grupy przedszkolne odwiedzą nas w najbliższy czwartek i piątek, a w kolejnym tygodniu też nie ma już wolnych terminów...

- Nasza oferta akcji promującej sport żużlowy wśród najmłodszych rybniczan pod nazwą "Poznaj żużel od środka", trafiła do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli w Rybniku. Zainteresowanie jest ogromne i to nas bardzo cieszy, bo te dzieciaki to przecież nasi potencjalni kibice. Kto wie, może wśród nich jest jakiś następca Andrzeja Wyglendy, czy Antoniego Woryny? - wyjaśnia Hanna Kuśka z ŻKS ROW Rybnik.

Przypomnijmy, że to nie jedyny sposób w jaki rybnicki klub stara się przyciągnąć na stadion najmłodszych kibiców. Zwyczajem jest już, że dzieci do 12 roku życia wchodzą na mecze żużlowe za darmo. - Inwestujemy w przyszłość. Wszyscy dobrze wiemy, że jeśli w najmłodszych latach połknie się żużlowego bakcyla, to miłość do tak pięknego sportu jakim jest żużel pozostaje na całe życie - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

WIDEO z dzisiejszego spotkania z przedszkolakami znajdziecie TUTAJ

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49