K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Czwórka zawodników ŻKS-u ROW startowała w sobotę

25 kwietnia 2015 1

Aż trójka zawodników ŻKS-u ROW Rybnik wystartowała w sobotnim Memoriale Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, który odbył się w Częstochowie. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Sebastian Ułamek, który był w tym turnieju czwarty. Gorzej wypadli Rafał Szombierski i Ilja Czałow, którzy zajęli odpowiednio 7 i 12 pozycję. 

Wyniki:
1. Mateusz Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Rune Holta (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) - 13 (2,2,3,3,3)
4. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik) - 11 (3,2,2,1,3)
5. Scott Nicholls (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 10 (2,2,2,2,2)
6. Dawid Stachyra (KSM Krosno) - (1,1,3,3,1)
7. Rafał Szombierski (ŻKS ROW Rybnik) - (2,3,d,d,2)
8. Łukasz Sówka (PGE Stal Rzeszów) - (3,1,2,0,1)
9. Mateusz Borowicz (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - (1,0,1,2,3)
10. Oskar Ajtner-Gollob (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - (w,0,2,2,2)
11. Rafał Malczewski (SCKM Włókniarz Częstochowa) - (2,0,1,1,1)
12. Ilja Czałow (ŻKS ROW Rybnik) - (1,0,1,2,1)
13. Władimir Borodulin (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - (0,3,0,1,u)
14. Robert Miśkowiak (Polonia Bydgoszcz) - (1,1,1,d,d)
15. Kyle Newman (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - (0,2,d,d,d)
16. Ronnie Jamroży (KMŻ Motor Lublin) - (0,1,d,1,0)
17. Oskar Polis (Orzeł Łódż) - nie startował
18. Tymoteusz Kasprzyk (SCKM Włókniarz Częstochowa) - nie startował

Bieg po biegu:
1. (66,53) Sówka, Malczewski, Czałow, Jamroży
2. (65,94) Holta, Nicholls, Stachyra, Ajtner-Gollob (w/u)
3. (66,37) Szczepaniak, Czaja, Borowicz, Borodulin
4. (65,71) Ułamek, Szombierski, Miśkowiak, Newman
5. (65,54) Szczepaniak, Ułamek, Stachyra, Czałow
6. (66,32) Szombierski, Nicholls, Sówka, Borowicz
7. (66,06) Holta, Czaja, Miśkowiak, Malczewski
8. (67,12) Borodulin, Newman, Jamroży, Ajtner-Gollob
9. (66,29) Czaja, Nicholls, Czałow, Newman (d4)
10. (66,59) Stachyra, Sówka, Miśkowiak, Borodulin
11. (66,60) Szczepaniak, Ajtner-Gollob, Malczewski, Szombierski (d4)
12. (66,02) Holta, Ułamek, Borowicz, Jamroży (d4)
13. (66,87) Holta, Czałow, Borodulin, Szombierski (d4)
14. (66,14) Czaja, Ajtner-Gollob, Ułamek, Sówka
15. (66,39) Stachyra, Borowicz, Malczewski, Newman (d/st)
16. (65,84) Szczepaniak, Nicholls, Jamroży, Miśkowiak (d4)
17. Borowicz, Ajtner-Gollob, Czałow, Miśkowiak (d4)
18. (65,38) Szczepaniak, Holta, Sówka, Newman (d4)
19. (66,44) Ułamek, Nicholls, Malczewski, Borodulin (u3)
20. (66,45) Czaja, Szombierski, Stachyra, Jamroży

W Gorzowie Wielkopolskim odbywały się zaś zawody World Speedway League zwanych żużlową ligą mistrzów. W barwach mistrzów Danii - Holsted wystartował Damian Baliński. "Bally" spisał się przeciętnie zdobywając 6 punktów. Jego klub zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Triumfowała Elit Vetlanda przed MoneyMakesMoney Stalą Gorzów.

Wyniki:

I Elit Vetlanda - 36
1. Tai Woffinden - 10 (3,3,3,1)
2. Tomas H. Jonasson - 4 (1,3,0,0)
3. Jarosław Hampel - 10 (3,1,3,3)
4. Janusz Kołodziej - 6 (1,2,1,2)
5. Peter Ljung - 6 (3,3,0,0)

II MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - 34
1. Krzysztof Kasprzak - 7 (0,2,3,2)
2. Niels Kristian Iversen - 6 (3,1,1,1)
3. Matej Zagar - 7 (2,3,2,0)
4. Bartosz Zmarzlik - 8 (1,3,3,1)
5. Linus Sundstroem - 6 (0,1,3,2)

III Holsted Speedway Klub - 26
1. Nicki Pedersen - 11 (2,2,2,2,3)
2. Martin Vaculik - 6 (2,0,0,1,3)
3. Rasmus Jensen - 3 (0,d,-,3)
4. Nicolai Klindt - 0 (0,0,-,w)
5. Damian Baliński - 6 (1,0,2,3)

IV Kings Lynn Stars - 24
1. Piotr Protasiewicz - 8 (3,1,2,2,0)
2. Kenneth Bjerre - 4 (2,0,w,2)
3. Rory Schlein - 5 (1,2,1,1)
4. Nicklas Porsing - 1 (0,1,0,-)
5. Robert Lambert - 6 (2,2,1,1)

Bieg po biegu:
1. (60,90) Iversen, Pedersen, Kołodziej, Porsing
2. (60,50) Hampel, Vaculik, Schlein, Kasprzak
3. (60,02) Protasiewicz, Zagar, Jonasson, Klindt
4. (60,11) Woffinden, Bjerre, Zmarzlik, Jensen
5. (61,04) Ljung, Lambert, Baliński, Sundstroem
6. (60,44) Zmarzlik, Kołodziej, Protasiewicz, Vaculik
7. (60,52) Zagar, Pedersen, Hampel, Bjerre
8. (60,42) Jonasson, Kasprzak, Porsing, Jensen (d/s)
9. (60,29) Woffinden, Schlein, Iversen, Klindt
10. (61,11) Ljung, Lambert, Sundstroem, Baliński
11. (60,24) Kasprzak, Pedersen, Kołodziej, Bjerre (w/u)
12. (60,61) Hampel, Protasiewicz, Iversen, Vaculik
13. (60,90) Zmarzlik, Pedersen, Schlein, Jonasson
14. (60,59) Woffinden, Zagar, Vaculik, Porsing
15. (61,30) Sundstroem, Baliński, Lambert, Ljung
16. (61,47) Hampel, Protasiewicz, Zmarzlik, Klindt (w)
17. (61,46) Jensen, Kołodziej, Schlein, Zagar
18. (61,39) Vaculik, Bjerre, Iversen, Jonasson
19. (61,49) Baliński, Sundstroem, Lambert, Ljung
20. (61,14) Pedersen, Kasprzak, Woffinden, Protasiewicz

Punktacje za SportoweFakty.pl

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49