K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Krzysztof Mrozek: Łódź pozwoliła nam na wiele

11 maja 2015 8

Niedzielne spotkanie było drugim meczem ligowym rozegranym na Stadionie Miejskim w Rybniku w tym roku. Po raz kolejny żużlowcy ŻKS-u ROW Rybnik zdobyli na swoim owalu więcej niż 60 punktów. - Wzorowo oceniam to spotkanie. Nie ma słabych punktów w rybnickiej drużynie. Każdy jedzie swoje, należy się cieszyć. Wygrywamy wysoko - mecze są nudne, przegramy - mecze są złe, remisujemy - jest niezadowolenie, że mogliśmy wygrać. Każde spotkanie ma swoją dramaturgię. Tak się jedzie jak przeciwnik pozwala, a nam Łódź pozwoliła na wiele - powiedział po meczu Krzysztof Mrozek.

Przed niedzielnym meczem sternik ŻKS-u ROW otrzymał nietypową obietnicę. Witold Skrzydlewski zaproponował mu bowiem... darmowy pochówek. - Spędziłem z Panem Witoldem bardzo przyjemne dwie godziny w studio telewizyjnym. Cenię Witolda Skrzydlewskiego za to, że zawsze mówi to co myśli. Gada uczciwie i szczerze. Mi też pewnie byłoby mi przykro gdyby rybnicka drużyna dostała takie "bęcki" jakie dostał Orzeł w Rybniku. To jest sport - stwierdził prezes rybnickiego klubu.

Kolejny mecz rybniczan już w następną niedzielę. Żużlowcy ŻKS-u ROW zagoszczą wtedy w Ostrowie Wielkopolskim. - Każde zawody chcemy wygrać, a przede wszystkim przejechać je bezpiecznie. Nie wiem, czy w Ostrowie będziemy jechać osłabionym składem. Piłka jest w tej chwili po stronie naszych przyjaciół z Ostrowa i GKSŻ. Każdy dba o swoje interesy, lecz trzeba być w tym wszystkim konsekwentnym. Jeżeli dwa lata temu Pan Mirosław Wodniczak mówi, że gra fair to teraz wiedząc o tym, iż mamy 17 maja problemy z dojazdem Troya i Chrisa, powinien zachować się do końca czysto. Wydaje mi się, że mecz tak dwóch dobrych drużyn w optymalnych składach jest widowiskiem, które może pokazać Telewizja Polska, zaś stadion zagoszczą tłumy kibiców - zakończył Krzysztof Mrozek.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49