K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Kto wyjdzie zwycięsko ze szlagieru? - ŻKS ROW Rybnik vs. Lokomotiv Daugavpils (zapowiedź)

3 czerwca 2015 9

W czwartek o godzinie 17:45 na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się hitowy mecz pomiędzy miejscowym ŻKS-em ROW a Lokomotivem Daugavpils. Łotewski zespół przyjedzie na Śląsk jako niepokonany klub oraz lider Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W każdym dotychczasowym spotkaniu Lokomotiv Daugavpils nie miał większych problemów z pokonaniem swoich przeciwników. ŻKS ROW Rybnik radzi sobie trochę gorzej od łotewskiego klubu, bowiem rybnicka drużyna doznała w tym sezonie już dwóch porażek. Warto jednak wspomnieć, że były to przegrane na wyjazdach, a śląski klub jest nadal niepokonany na swoim obiekcie.

Jest to niewątpliwie hit 7. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Oba kluby stworzyły bardzo mocne ekipy, przez co są pretendentami do awansu do PGE Ekstraligi. Z świetnej strony pokazują się przedsezonowe nabytki Lokomotivu Daugavpils - Antonio Lindbaeck oraz Fredrik Lindgren. Szwedzi, którzy mają za sobą starty w cyklu Grand Prix zdecydowanie nie zawodzą łotewskich kibiców, bowiem plasują się w czołowej "10" najskuteczniejszych zawodników ligi.

W awizowanym składzie ŻKS ROW Rybnik na czwartkowy mecz mamy za to czterech zawodników, którzy dołączyli do rybnickiej ekipy. Chodzi o Sebastiana Ułamka, Damiana Balińskiego oraz Australijczyków - Troya Batchelora i Maxa Fricke'a. Polscy seniorzy są jednymi z liderów ekipy Jana Grabowskiego, a szczególnie mocni wydają się na rybnickim owalu, gdyż w dotychczasowych spotkaniach przy ulicy Gliwickiej nie zeszli poniżej poziomu 10 punktów. Podobnie wygląda sprawa z Batchelorem, który wystartował jednak tylko w jednym meczu na Stadionie Miejskim w Rybniku w którym zdobył komplet "oczek". Zagadką jest natomiast postawa Fricke'a. 19-latek zadebiutował w rybnickiej drużynie dopiero podczas meczu w Gnieźnie, gdzie zdobył 6 punktów i dwa bonusy. Okazji do startów przy Gliwickiej podczas ligowego spotkania jeszcze nie miał.

Ostatnim seniorem w awizowanym składzie ŻKS-u ROW jest Dakota North. Nie jest to z pewnością wymarzony start sezonu Australijczyka, bowiem po meczu w Gnieźnie jego średnia biegowa wynosi 1,409. To zdecydowanie słabszy wynik od tego na zakończenie sezonu 2014, kiedy to North mógł się pochwalić średnią 1,804. Prezes rybnickiego klubu, Krzysztof Mrozek jednak uspokaja. - Dakota North jest w rewelacyjnej dyspozycji. Żużel trzeba czytać przez pryzmat bajki, a nie tylko przez liczbę zdobytych punktów. 

W formacji seniorów Lokomotivu Daugavpils na czwartkowy mecz w Rybniku oprócz wyżej wspomnianych Lindgrena i Lindbaecka zobaczymy również Joonasa Kylmaekorpiego oraz Łotyszy - Maksima Bogdanowa i Kjastasa Puodżuksa. Dwaj pierwsi wymienieni to kolejni zawodnicy łotewskiego klubu, którzy spisują się wspaniale na początku sezonu 2015. Zarówno Kylmaekorpi jak i Bogdanow plasują się w czołowej "3" najlepszych zawodników ligi, co oznacza, że łącznie Lokomotiv w tej statystyce ma aż czterech swoich żużlowców. W słabszej formie znajduje się za to Poudżuks, którego jednak rybniczanie nie powinni lekceważyć.

Ciekawa rywalizacja powinna się odbyć wśród juniorów obu ekip. Na starcie czwartkowego meczu powinniśmy zobaczyć Kacpra Worynę oraz Andrzej Lebiediewa. Obaj zawodnicy rywalizowali ze sobą podczas finału zeszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, który odbył się w Rybniku. Lepiej wtedy wypadł wychowanek rybnickiego klubu, który zameldował się na drugim stopniu podium, zaś Łotysz był wtedy trzeci. Sporą zagadką wydaje się natomiast pozycja drugiego młodzieżowca ŻKS-u ROW. Słabsze występy notuje w ostatnim czasie Kamil Wieczorek i wielce prawdopodobne jest to, że w czwartek zastąpi go Robert Chmiel. Drugim juniorem Lokomotivu ma być w czwartek Jewgienij Kostygow.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils
1. Maksim Bogdanow
2. Fredrik Lindgren
3. Joonas Kylmaekorpi
4. Kjastas Puodżuks
5. Antonio Lindbaeck
6. Jewgienij Kostygow

 

ŻKS ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Dakota North
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna

Początek meczu: godz. 17:45
Sędzia: P. Słupski
Komisarz toru: Wł. Kowalski

Od 14:00 otwarta zostanie kasa przy parku maszyn a od 15:45 będzie można kupować bilety we wszystkich kasach stadionowych

Przewidywana pogoda na czwartek (za pogodynka.pl):
Temperatura: 22 °C
Wiatr: 8 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1025 hPa

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w Rybniku w 2014 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 53:37, a najskuteczniejszym żużlowcem w barwach rybnickiego zespołu był Kacper Woryna, który zdobył 12 punktów oraz dwa bonusy. Dla łotewskiego klubu najwięcej "oczek" uzbierali wtedy Kjastas Poudżuks oraz Maksim Bogdanow, który zdobyli po 13 punktów w sześciu biegach i to głównie dzięki nim bonus powędrował wtedy do Daugavpilsu.

Autor: Marcin Karwot


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA