K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Powtórka z rozrywki? ŻKS ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

27 czerwca 2015 28

Kibice w Rybniku chyba w tym sezonie przyzwyczaili się już, że ŻKS ROW na własnym torze gromi każdego. W niedzielę do Rybnika przyjeżdża Polonia Bydgoszcz i wszystkie znaki na niebie mówią, że to może być kolejne spotkanie do "jednej bramki". Jak do tej pory żadna drużyna nie zdobyła tutaj więcej niż 30 punktów, w tym najsilniejsze ekipy z Ostrowa i Daugavpils. Czy może jednak Poloniści zaskoczą i zobaczymy najbardziej wyrównane spotkanie przy Gliwickiej w tym roku? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielny wieczór.

 

Skład fazy play-off już się raczej wykrystalizował i wszystko wskazuje, że to Polonia Bydgoszcz będzie tym czwartym do brydża. Pierwszy mecz w Bydgoszczy zakończył się niewielką wygraną gospodarzy 48:41, ale gdyby w składzie ROW-u jeździł już Max Fricke, to wynik mógłby być zupełnie inny. Poloniści rozgromili ostatnio u siebie Start Gniezno i bez większej presji są w stanie wykręcić w Rybniku najlepszy wynik ze wszystkich drużyn Nice PLŻ. Tym bardziej, że Bydgoszcz dobrze się czuję na Górnym Śląsku i w zeszłym sezonie mało brakowało, aby tu wygrali. Najlepiej spisywali się wtedy Patrick Hougaard i Robert Kościecha, którzy i tym razem zameldują się w Rybniku. Groźny powinien być również Szymon Woźniak, który świetnie sobie radzi na pierszoligowych torach i dysponuje najwyższą średnią biegopunktową w zespole. Być może świetnie spotkanie rozegra Marcin Jędrzejewski. Popularny "Siopek" również nienajgorzej radzi sobie w tym sezonie i jego punkty są niezwykle istotne dla Polonii. Bolączką trenera Jacka Woźniaka mogą być juniorzy. To kolejna drużyna, w której występuje problem z punktującymi juniorami. 

 

Bolączki tej nie ma z kolei trener Jan Grabowski. ŻKS ROW w ostatnich meczach prezentuje fenomenalną formę i tak na prawdę nie ma słabych punktów w drużynie. Liderem jest Sebastian Ułamek, który w tym roku na swoim torze przegrał tylko 2 biegi! Na lidera wyrasta również Max Fricke. Mało kto był w stanie uwierzyć, że ten młodzieniec będzie jeździł tak skutecznie. W składzie ROW-u nikt obecnie nie zawodzi i nawet jakby komuś powinęła się noga, to ma wsparcie od kolegów. Ogromne wsparcie dają również rybniccy juniorzy. Kacper Woryna na swoim torze jest niezwykle silny, a pomagać będzie mu jeszcze Robert Chmiel, który dopiero co zadebiutował w pierwszej lidze, a już wszystkim imponuje. 

 

W niedzielę możemy spodziewać się ciekawego widowiska, choć sprawa wygranej i bonusu wydaje się być przesądzona. Być może ŻKS ROW spotka się jeszcze z Polonią w fazie play-off, a dla Bydgoszczan może to być przetarcie szlaków przed kolejnym pojedynkiem w Rybniku.

 

Awizowane składy:
 
Polonia Bydgoszcz
1. Patrick Hougaard
2. Marcin Jędrzejewski
3. Robert Kościecha
4. Andriej Kudriaszow
5. Szymon Woźniak
6.
7. Patryk Rydlewski
 
ŻKS ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Dakota North
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna
 
Początek spotkania: 17:45
Sędzia: Z. Fyda
Komisarz toru: Z. Kuśnierski
 
Przewidywana pogoda na niedzielę (za twojapogoda.pl):
Temperatura: 22 °C
Wiatr: 20 km/h
Deszcz: 8 mm
Ciśnienie: 1016 hPa

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49