K. S. ROW Rybnik

Żużlowe ściganie wróciło do Świętochłowic!

17 lipca 2015 10

Dzisiejszy dzień przejdzie z pewnością do historii polskiego żużla. To właśnie w piątek 17 lipca po niemal 9 latach przerwy odbyły się kolejne zawody żużlowe na Skałce w Świętochłowicach.

Na stadionie Śląska rozegrano w dzisiejszym dniu turniej par oraz mini zawody o puchar prezydenta miasta Świętochłowic. Nowy nawierzchnia toru nie pozwoliła jeszcze na ciekawe widowisko, ale to nie to było w piątek najważniejsze.W  pierwszych zmaganiach zwyciężyła para Lampart-Kuciapa, która zdobyła 17 "oczek" i wyraźnie pokonała resztę stawki. Na drugiej pozycji znalazł się duet Trojanowski-Miesiąc z 13 punktami na koncie, zaś ostatnie miejsce na podium zajęła para Świderski-Fierlej, która zdobyła o punkt mniej od zawodników Wandy Kraków.

Puchar prezydenta miasta Świętochłowic zdobył natomiast Dawid Lampart, który dodatkowo został nowym rekordzistą toru przy ulicy Bytomskiej 42. Podium uzupełnili Norbert Kościuch oraz Rafał Trojanowski, lecz trzeba zapamiętać, że nie rywalizacja była dzisiaj ważna, a to że żużlowe ściganie ponownie wróciło na Skałkę. Atmosfera na trybunach była fenomenalna. Widać było, że mieszkańcom Świętochłowic brakowało tego sportu. Warto również wspomnieć, że pod taśmą startową prezentowały się nasze podprowadzające, które z miłą chęcia skorzystały z zaproszenia Śląska.