5 stycznia 2021
Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Juniorzy i adepci już po testach

Wszyscy zawodnicy KS ROW Rybnik intensywnie przygotowują się już od kilku tygodni do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu ligowego 2021. Zawodnicy zagraniczni przebywają obecnie w domach i tam ostro pracują nad formą. Siergiej Łogaczew miał okazję pojeździć trochę na desce, Wiktor Trofimow jeszcze w starym roku wskoczył na motocykl crossowy, a nasi juniorzy oraz adepci żużlowej szkółki ostro trenują w Rybniku. O odpowiednie przygotowanie naszych zawodników na miejscu dba trener od przygotowania ogólnorozwojowego mgr Włodzimierz Paprzycki.

Grafik zajęć naszych zawodników na najbliższe tygodnie jest wypełniony po brzegi. – Chociaż obostrzenia sanitarne wymusiły delikatną zmianę naszych planów, bo na przykład na razie nie korzystamy z krytej pływalni, to harmonogram zajęć mamy wypełniony po brzegi – mówi trener Paprzycki. – Teraz pracujemy na podstawą, czyli wytrzymałością i siłą. Na tej bazie będzie w dalszej kolejność wypracowywana odpowiednia sprawność motoryczna i szybkościowa – dodaje.

Dwa razy w tygodniu nasi juniorzy oraz adepci spotykają się na hali sportowej jednej z rybnickich szkół i tam mają zajęcia ogólnorozwojowe. Raz w tygodniu odwiedzają siłownię i dwa razy w tygodniu spotykają się na boisku piłkarskim na wspólnej grze w piłkę nożną. Co ciekawe w tych zajęciach zawodnikom towarzyszą rodzice oraz pracownicy klubu na czele z prezesem Krzysztofem Mrozkiem. W kolejnych tygodniach jeden z treningów piłkarskich zastąpiony zostanie popołudniem spędzanym na jeździe na rowerze.

Zawodnicy ROW-u są już po pierwszych, wstępnych testach, gdzie sprawdzano szybkość, zwinność i wytrzymałość. – Poziom przygotowania tych chłopaków do sezonu, już na tym etapie, pozytywnie mnie zaskoczył. Mamy jednego znakomitego lidera, który jest w świetnej formie i kondycji już teraz. Ale co ważne, pozostali zawodnicy nie odbiegają od jego poziomu w jakiś znaczący sposób. Nawet jeśli któryś ma problem z jednym elementem, to nadrabia drugim – mówi trener Włodzimierz Paprzycki.

Nad przebiegiem przygotowań do sezonu czuwa oczywiście trener ekipy ROW-u Rybnik Marek Cieślak, który regularnie odwiedza trenujących na hali czy też na boisku piłkarskim adeptów. – Taka forma przygotowań zawodników jak najbardziej mi odpowiada – podkreśla.

powrót do listy

Partnerzy ligi