K. S. ROW Rybnik
Fot. archiwum

Kacper Woryna z powołaniem do kadry narodowej

28 listopada 2017 3

13 zawodników liczy seniorska reprezentacja Polski na sezon 2018, którą wytypował trener kadry Marek Cieślak. Powołanie otrzymał też zawodnik ROW Rybnik Kacper Woryna, który ma za sobą doskonały sezon w PGE Ekstralidze. Nasz zawodnik zajął 16 pozycję na liście klasyfikacyjnej rozgrywek ze średnią biegową na poziomie 1,987 pkt/wyścig.

Woryna był w ostatnich latach podporą juniorskiej reprezentacji Polski. Ma na koncie m.in. trzy tytuły Drużynowego Mistrza Europy, złoto w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów i tytuł wicemistrza Europy Juniorów. W sezonie 2017 zajął też czwarte miejsce w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

- Powołanie do kadry seniorów to dla mnie naturalny progres. Nie ukrywam, że na nie liczyłem i jestem bardzo zadowolony, że trener we mnie wierzy - mówi Kacper Woryna, który kilka dni temu wrócił z posezonowych wakacji w Australii.

Przed naszym zawodnikiem bardzo trudny rok, bo pierwszy w kategorii seniorów. Woryna postanowił pozostać w Rybniku i pomóc naszej drużynie w powrocie do Ekstraligi, choć na brak propozycji z najwyższej klasy rozgrywkowej nie mógł narzekać.

- Zawsze powtarzałem, że chcę jeździć w Zielono - Czarnych barwach. Wiadomo w jakich okolicznościach spadliśmy z ligi i moim zdaniem Rybnik ma niektórym coś do udowodnienia. Chcę pomóc, uważałem że w tym momencie to mój obowiązek - wyjaśnia zawodnik.

Dodajmy, że po słabszym sezonie z kadry juniorów wypadł Robert Chmiel. Nie znaczy to jednak, że droga reprezentacji jest dla niego zamknięta. - Wierzę, że w przyszłym roku Robert zaatakuje z drugiego szeregu i pokaże na co go stać - przekonuje Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Kadra seniorów 2018:

1. Krzysztof Buczkowski

2. Patryk Dudek

3. Jarosław Hampel

4. Maciej Janowski

5. Krzysztof Kasprzak

6. Janusz Kołodziej

7. Piotr Pawlicki

8. Przemysław Pawlicki

9. Piotr Protasiewicz

10. Kacper Woryna

11. Szymon Woźniak

12. Grzegorz Zengota

13. Bartosz Zmarzlik

Kadra juniorów 2018:

1. Maksym Drabik

2. Daniel Kaczmarek

3. Rafał Karczmarz

4. Igor Kopeć-Sobczyński

5. Dominik Kubera

6. Jakub Miśkowiak

7. Bartosz Smektała

TOMI12
29.11.2017 20:17:11

Brawo Kacperku tak trzimej i napewno bydzie ok zima trza zaś przerobić na fest to co było niyudane poprawic i heja we nowy sezon a bydzie on długi i dynamiczny. Ale niy przejmuj sie nima żeś som a dziadek patrzy i je ze Tobom

Racibórz
28.11.2017 22:06:27

Brawo Kacper, dobrą droga podążasz i my, kibice wierzymy, że jeszcze w swojej karierze dużo zdobędziesz. Dzięki decyzji o pozostaniu w nasxym ROWie, pokazałeś, że jesteś Nasz - oby na zawsze. Mam nadzieję, że będziesz bardzo silnym punktem druzyny na pierwszoligowych torach i wspólnie z kolegami wjedziecie do extraligi. Podziękowania dla Pana Prezesa Krzysztofa, który nie przejmuje się krytyka i dslej prowadzi Nasz klub.

Kurpisz
28.11.2017 20:18:11

Gratulacje Kasper jesteś wielki szacunek . Mam nadzieję że pozostaniesz w Rybniku i jak Twój dziadek wyniesiesz Row na szczyt . Wiem że łatwo powiedzieć . Życzę Ci abyś szedł drogą do sukcesu i został mistrzem Świata na co Cię stać i wiem że Ty ten cel osiągniesz

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZY MECZ

KUP BILET ONLINE

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Orzeł Łódź
  0
  0
  0
 • 2.
  ROW Rybnik
  0
  0
  0
 • 3.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  0
  0
  0
 • 4.
  Speed Car Motor Lublin
  0
  0
  0
 • 5.
  Polonia Piła
  0
  0
  0
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  0
  0
  0
 • 7.
  GTM Start Gniezno
  0
  0
  0
 • 8.
  Wanda Kraków
  0
  0
  0

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA