K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Leon Flint: Mam nadzieje, że pewnego dnia zadebiutuję w barwach Rybnika (WYWIAD)

4 stycznia 2018 12

Po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się rybnickiej publiczności na prezentacji drużyny w marcu 2017 roku, choć okazję do treningów na torze przy G72 miał już dużo wcześniej.

Nie małym zaskoczeniem dla kibiców, było zaprezentowanie w zeszłym roku przez prezesa Krzysztofa Mrozka zaledwie 14-letniego Brytyjczyka - To cudowne dziecko speedwaya. Był u nas na treningach, jeździł. Teraz jest w naszej koszulce. Zaręczam, że pierwszym klubem w Polsce, z którym podpisze zawodowy kontrakt będzie ROW Rybnik - powiedział sternik rybnickiego klubu.

W zeszłym roku pojawiłeś się na prezentacji ROW-u Rybnik. Byłeś nie lada niespodzianką dla zgromadzonych kibiców. Jak wspominasz tamten dzień?

Było niesamowicie! Przed wejściem na scenę, czułem delikatny stres, lecz Prezes Mrozek, powiedział mi, że mam się niczym nie martwić. Wiem, że byłem dla większości kibiców zawodnikiem anonimowym i nie spodziewałem się tak gorącego przyjęcia przez zgromadzonych fanów. Byłem pod wielkim wrażeniem rybnickich kibiców.

Kto jest dla Ciebie największym wsparciem podczas początków żużlowej kariery?

Tak naprawdę to moja rodzina. Jest ze mną na każdym zawodach, na każdym wyjeździe. Bardzo dużo pomaga mi mój tata. Gdyby nie on, pewnie nie miał bym możliwości trenować na torze w Rybniku. Jestem też bardzo wdzięczny osobą związanym z rybnickim klubem, za to jak otaczają mnie opieką, za każdym razem gdy pojawiam się w Polsce.

Kto jest Twoim sportowym idolem?

Oczywiście Greg Hancock. Jest niesamowitym zawodnikiem. Opanował każdy element żużlowego rzemiosła do perfekcji. Na torze radzi sobie świetnie. Chce być dokładnie taki jak on.

Jakbyś opisał siebie jako zawodnika?

Jestem jeszcze młody, więc dużo nauki przede mną. Całkiem dobrze radze sobie ze startami spod taśmy, ale na dystansie też nie jest najgorzej. Czuje się równie dobrze przy krawężniku, jak i pod bandą.

W lutym skończysz dopiero 15 lat. Jak wyobrażasz sobie dalej swoją karierę?

Najważniejsze to dla mnie zbierać doświadczenie, startować w każdych zawodach. Chce jak najszybciej zdać egzamin na licencje żużlową. Mam nadzieje, że pewnego dnia zadebiutuje w barwach Rybnika.Moim wielkim marzeniem jest zdobycie tytuła Drużynowego Mistrza Polski z ROW-em Rybnik. 

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368