K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Drużyna oficjalnie zaprezentowana! (RELACJA I GALERIA)

4 marca 2018 27

W sobotę odbyła się oficjalna prezentacja drużyny ROW-u Rybnik na sezon 2018. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w parę dni i jak w zeszłych latach Hala Widowiskowo-Sportowa w Boguszowicach pękała w szwach.

Licznie zgormadzeni kibice obejrzeli tego wieczoru show przygotowane m.in. przez prowadzącego Kamila Durczoka oraz Kabaret Młodych Panów, występując tym razem wirtualnie, zadając pytania zawodnikom z rzutnika znajdującego się za ich plecami. Prezentacje otworzyli trener Antoni skupień i nasz junior Lars Skupień, wyjeżdżając na parkiet na motorach żużlowych. Do postawionych przed sceną maszyn, został zaproszony Andrzej Wyględa. Legenda rybnickiego speedwaya opowiedziała zgromadzonym o różnicach między motocyklami z jego czasów a współczesnymi.

Następnie podsumowaliśmy sezon 2017. Kibice mogli zobaczyć film przygotowanym przez Marka Kasperka z najciekawszymi momentami z zeszłego roku. Nie zabrakło najlepszych wyścigów, które miały miejsce w zeszłym roku przy G72. Całość była okraszona komentarzem prezesa Mrozka, który wymieniał zarówno plusy i minusy mimionego roku.

Później przyszedł czas na zapraszanie osób funkcyjnych, sztab szkoleniowy i zawodników na scenę. Kolejno na scenie pojawiali się miniżużlowcy Rybek Rybnik wraz z trenerem Romanem Chromkiem, następnie adepci szkółki żużlowej, toromistrzowie, mechanicy, trener pierwszego zespołu Antoni Skupień, a wreszcie i sami zawodnicy.Kibice zgromadzeni na hali mogli między innymi zobaczyć jak Mateusz Szczepaniak uczy się „godoć po śląsku”, a Troy Batchelor powiedział w naszym rodzimym języku, że Krzysztof Mrozek jest dla niego najlepszym prezesem.

W trakcie prezentacji odtworzono film z udziałem nowego nabytku naszego klubu. Za trafne rozpoznanie nowego nabytku rybniczan, jeden z kibiców wrócił z prezentacji z  nowym rowerem. 19-letni Daniel Bewley bo o nim mowa, dołączy do pierwszego zespołu już 15 maja, kiedy to otworzy się okno transferowe.

Na końcu wszystkim zaprezentował się kapitan rybnickiej drużyny – Kacper Woryna, przywitany przez zgromadzonych gromkimi brawami.  - Pojedziemy tak, żeby nie zrobić wstydu. Trzeba wrócić do tej Ekstraligi, jak najszybciej – podsumował wychowanek naszego zespołu. 

Po zakończeniu wszyscy zawodnicy byli oczywiście do dyspozycji kibiców. Główny parkiet jeszcze długo był pełny fanów speedwaya, którzy mogli częstować się „kreplami” oraz mieli okazję porozmawiać ze swoimi ulubieńcami i zebrać od wszystkich autografy. Teraz zostaje już tylko czekać na pierwszy wyjazd na tor!

NAJBLIŻSZY MECZ
ROW Rybnik
niedziela
19 sierpnia
14:30
Lokomotiv Daugavpils

KUP BILET ONLINE

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  12
  25
  197
 • 2.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  20
  73
 • 3.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  19
  7
 • 4.
  ROW Rybnik
  12
  17
  150
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  11
  11
  36
 • 6.
  Orzeł Łódź
  10
  6
  -31
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  10
  4
  -128
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  11
  3
  -304

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA