K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Przed meczem ROW Rybnik - Euro Finannce Polonia Piła.

5 kwietnia 2018 0

Dokładnie 237 dni muszą czekać kibice w Rybniku na kolejny mecz. Ostatnie spotkanie z klubem z Torunia odbyło się 13 sierpnia poprzedniego roku, ale już w najbliższą sobotę na Górnym Śląsku dojdzie do inauguracji zmagań ligowych. ROW Rybnik podejmie na swoim stadionie Euro Finannce Polonie Piła.

Zmierzą się ze sobą kluby z niezwykle bogatą i barwną historią. Jeszcze rok temu ROW figurował w tabeli PGE Ekstraligi, natomiast klub z Piły otarł się o fazę play-off w Nice 1 lidze żużlowej. Obie ekipy postawiły przed sobą wysokie cele, dlatego też najbliższe spotkanie ligowe dla obu drużyn jest niezwykle ważne.

W składzie gości doszło do niemałych przetasowań w porównaniu do zeszłego sezonu. Z pilskiego klubu odszedł przede wszystkim Norbert Kościuch, który w tym roku będzie reprezentował barwy Orła Łódź. Michał Szczepaniak będzie występował w zespole Wybrzeża Gdańsk, a Wadim Tarasienko zadomowił się w odległym Daugavpils. W sezonie 2018 największym wzmocnieniem Polonii będzie na pewno Rafał Okoniewski, reprezentujący w tamtym roku barwy klubu z Grudziądza. Awizowany do składu gości jest również Chris Harris. Brytyjczyk, który reprezentował przed laty rybnicki ROW, również ma coś do udowodnienia. Dokładając do tego Tomasza Gapińskiego, czy Adriana Cyfera, mamy do czynienia z wyrównanym składem.

W składzie gospodarzy z ekstraligowego składu pozostał tylko Kacper Woryna oraz juniorzy Robert Chmiel i Lars Skupień. Na tor przy ul. Gliwickiej powrócili Troy Batchelor i Andriej Karpow, którzy w sparingu z Unią Leszno pokazali, że nie zapomnieli jak się jeździ przy G72. W tym roku będzie z nami również Mateusz Szczepaniak, który w zeszłym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem Nice 1. LŻ wykręcając średnią biegową na poziomie 2,361. Będzie z nami również Artur Czaja, który na rybnickim owalu czuje się jak w domu.

To wszystko daje nam pewność, że już 7 kwietnia zobaczymy arcyciekawe widowisko. Walka o pierwsze ligowe punkty, dostarczy nam emocji na najwyższym poziomie.

Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy na stadion przy ul. Gliwickiej 72 w Rybniku w najbliższą sobotę o godzinie 16.15. Zabierzcie ze sobą nabliższych, znajomych, sąsiadów. Wypełnijmy stadion do ostatniego miejsca! 

Zachęcamy również do kupowania biletów na mecz online TUTAJ.

Awizowane składy: 

Euro Finannce Polonia Piła
1. Thomas Jonasson
2. Adrian Cyfer
3. Tomasz Gapiński
4. Pontus Aspgren
5. Chris Harris
6. Patryk Fajfer
 
ROW Rybnik
9. Andriej Karpow
10. Artur Czaja
11. Troy Batchelor
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
 
Przewidywana prognoza pogody na sobotę:
Temperatura: 15°C
Wiatr: 25 km/h
Deszcz: 0 mm
 
WSZYSCY NA ROW ! ! !

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

bike trails

survey services

web polls

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368