K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Kacper Woryna: W Poznaniu nie było źle, teraz czas na Piratów

11 kwietnia 2018 0

Wczoraj (wtorek 10 kwietnia) kapitan ROW-u Rybnik Kacper Woryna startował w Poznaniu w eliminacjach do Złotego Kasku, a dziś jest już w drodze do Poole. - Zawody w Poznaniu kończymy na 5. pozycji. 10pkt + 1 miejsce w biegu dodatkowym dało mi miejsce w Finale Złotego Kasku jako rezerwowy. Nie było tragedii, natomiast wiele pracy nadal przede mną. Jutro kolejny dzień i kolejne zawody, mam nadzieję, że już pojedziemy w Poole. Dziękuję mojemu teamowi za super robotę, walczymy dalej – pisze Kacper na swoim oficjalnym facebookowym profilu.


Woryna liczy, że w końcu uda mu się zainaugurować także rozgrywki w lidze angielskiej. Brytyjczycy zazwyczaj zdecydowanie wcześniej niż Polacy wyjeżdżali na ligowe tory, ale w tym roku ich plany od kilku tygodni skutecznie blokuje pogoda. Odwołanych zostało już kilkadziesiąt spotkań i w efekcie – nie licząc treningów – nasz kapitan nie miał jeszcze okazji pojawić się na torze jako zawodnik Piratów. Kolejna okazja dziś wieczorem. - Na razie nie mamy informacji o odwołaniu zawodów. Zaraz wyruszamy na lotnisko – usłyszeliśmy przed momentem od Mirka Woryny, ojca Kacpra. Spotkanie Poole Pirates – Belle Vue Aces rozpocznie się o godzinie 20:30.

W składzie Piratów na torze powinien się pojawić jeszcze jeden reprezentant ROW-u: Mateusz Szczepaniak. W drużynie gości pojedzie natomiast Craig Cook, który choć jest zawodnikiem Rekinów, to zabrakło go w składzie naszego teamu w pierwszym meczu z Polonią Piła. Craig zaraz po spotkaniu z Piratami z Poole ma także wsiąść w samolot i przyjechać na trening do Polski. Wszystko wskazuje na to, że w czwartek zobaczymy go na stadionie przy G72.

 

Składy:
Poole Pirates: Brady Kurtz, Kacper Woryna, Josh Grajczonek, Linus Sundstroem, Peter Kildemand, Mateusz Szczepaniak, James Shanes

Belle Vue Aces: Craig Cook, Richard Lawson (gość), Paul Starke, Rohan Tungate, Max Fricke, Jye Etheridge, Daniel Bewley
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

bike trails

survey services

web polls

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368