K. S. ROW Rybnik

G72 pierwsze w Polsce: w niedzielę na stadionie zadebiutują żużlowe eko kubki!

16 maja 2018 0

Założenie jest proste – od najbliższej niedzieli wszyscy uczestnicy imprez żużlowych w Rybniku otrzymają wybór: będą mogli kupić piwo w kubku jednorazowym lub w kubku wielokrotnego użytku. A ten drugi jest niczym innym jak kolejnym żużlowym gadżetem, dedykowanym kibicom ROW Rybnik!

Kubki wielokrotnego użytku wprowadza w Rybniku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pojawią się one na imprezach organizowanych przez MOSiR, inne jednostki miejskie, a także podczas zawodów żużlowych czy na terenie kąpieliska RUDA.
Nas najbardziej interesują jednak te, które pojawią się już w niedzielę podczas meczu z Car Gwarant Start Gniezno – znajdziecie je we wszystkich punktach gastronomicznych, w których zazwyczaj kupujecie jasne z pianką. Decydując się na skorzystanie z eko kubków musicie przygotować się na to, że zapłacicie za taki kubek kaucję wynoszącą 8 zł. Kaucja jest oczywiście zwrotna – tuż po zakończeniu imprezy wystarczy podejść z kubkiem do stoiska i wymienić go na pieniądze. Jeśli jednak chcecie zachować kubek na pamiątkę – nie ma problemu! Możecie wziąć go do domu i postawić na półce z gadżetami żużlowymi. Możecie też następnym razem przynieść go na żużel i poprosić o nalanie do niego piwa.


- Najbardziej nam zależało na tym, żeby kibice mieli w tym sezonie wybór – mogą skorzystać z kubków wielorazowych lub jednorazowych. Te pierwsze to pewnego rodzaju eksperyment na który się zdecydowaliśmy i zobaczymy jak sprawdzą się one na imprezie o takiej specyfice jak mecz żużlowy – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA i dodaje: - Wiemy, że takie rozwiązania sprawdzają się na festiwalach muzycznych czy imprezach hokejowych w Czechach. W Polsce na żużlu jeszcze nikt nie próbował ich wprowadzić. Sami jesteśmy ciekawi czy nasi kibice je zaakceptują.


Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR przekonuje, że wybór kubków wielokrotnego użytku to postawienie na ekologię.
– Jest to element szerszej kampanii ekologicznej Miasta Rybnik. Wprowadzenie eko kubków ma na celu zmniejszenie kosztów związanych z wywozem śmieci, głównie jednorazowych opakowań plastikowych – tłumaczy Skowron i przedstawia  liczby: w roku 2017 koszt wywiezionych śmieci z kąpieliska RUDA to ponad 22 tys. zł (maj – wrzesień), a ze stadionu ponad 26 tys. zł w okresie sezonu żużlowego.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PAHt8HxR1rM" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Grupa Azoty Unia Tarnów
  0
  0
  0
 • 2.
  ROW Rybnik
  0
  0
  0
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  0
  0
  0
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  0
  0
  0
 • 5.
  Orzeł Łódź
  0
  0
  0
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  0
  0
  0
 • 7.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  0
  0
  0