K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

Za nami dwie rundy DMPJ. Kolejna już we wtorek, w Rybniku

7 czerwca 2018 0

Za nami dwie pierwsze rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.  Żużlowcy KS ROW Rybnik rywalizują w Grupie B, a za sobą mają już turnieje w Tarnowie i Częstochowie. Dwa dobre występy naszej drużyny sprawiły, że w klasyfikacji generalnej DMPJ Grupy B nasi reprezentanci plasują się obecnie na pierwszym miejscu. Tyle samo punktów – czyli 9 - ma Orzeł Łódź.

Ale po kolei. W pierwszej rundzie – rozgrywanej na torze w Tarnowie - rybniczanie uplasowali się na pierwszej pozycji, która zajęli wspólnie z juniorami  Unii Tarnów. Obie drużyny zdobyły po 22 punkty. Niesklasyfikowany został (czwarty) Speed Car Motor Lublin.  Wśród rybniczan brylował   Robert Chmiel, który imponował przede wszystkim walecznością. Młodzi rybniczanie mogli się pokusić w tym turnieju nawet o samodzielną wygraną, ale na przeszkodzie stanął jednak defekt Larsa Skupienia w ostatnim biegu. Co ciekawe, dla Rekinów był to jedyny wyścig, w którym ich zawodnik nie zdobył punktów. Ostatecznie Robert Chmiel wywalczył w czasie całego turnieju 9 punktów, Lars Skupień 8, a Przemysław Giera – 5.

Druga runda DMPJ rozegrana została w minioną środę na stadionie w Częstochowie. Najlepsi okazali się być gospodarze, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Orła Łódź, a na trzecim wspólnie juniorzy z Lublina i Rybnika. Nasi zawodnicy zgromadzili wspólnie 20 punktów. Najwięcej bo aż 11 wywalczył Robert Chmiel, sześć dołożył Lars Skupień a trzy Przemek Giera.


Kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się już 12 czerwca na stadionie w Rybniku. Początek zmagań o godzinie 16. Wstęp w formie programu kosztuje 10 zł, posiadacze karnetów na turniej wchodzą za darmo.
 

NAJBLIŻSZY MECZ
ROW Rybnik
niedziela
24 czerwca
16:15
Speed Car Motor Lublin

KUP BILET ONLINE

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  9
  19
  167
 • 2.
  Car Gwarant Start Gniezno
  9
  12
  41
 • 3.
  Lokomotiv Daugavpils
  7
  11
  17
 • 4.
  ROW Rybnik
  8
  11
  120
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  9
  6
  20
 • 6.
  Euro Finannce Polonia Piła
  7
  4
  -86
 • 7.
  Orzeł Łódź
  7
  3
  -33
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  8
  2
  -246

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA