K. S. ROW Rybnik

Daniel Bewley: Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania kibiców z Rybnika

7 czerwca 2018 0

Już w najbliższą niedzielę w barwach ROW-u Rybnik, w czasie starcia z Wandą Kraków zadebiutuje Daniel Bewley. Nazwisko młodego Brytyjczyka znalazło się w awizowanym składzie miejscowej drużyny na najbliższe spotkanie. Dan w środę przyleciał do Rybnika i bardzo pracowicie spędził dwa kolejne dni. W klubowym warsztacie, w towarzystwie Marka Courtney'a – naszego mechanika – intensywnie pracował nad sprzętem, na którym wyjedzie na tor w czasie niedzielnego spotkania.

- Przyjechałem wczoraj i wziąłem się do pracy. Nie miałem czasu, żeby rozglądać się po mieście czy okolicy. Zobaczyłem stadion, zapoznałem się trochę z torem, nawierzchnią i jak dla mnie wszystko wygląda w porządku – mówił nam w czwartkowe popołudnie Daniel. -  Widziałem jeszcze też świetny tor dla rowerzystów, który macie tuż obok stadionu. Może następnym razem uda się tam na chwilę wyskoczyć. Może powinienem przywieźć ze sobą rower – żartował.

Dan podkreślał, że nie może się doczekać niedzielnej potyczki i chwili, gdy założy klubowy kewlar. - Pamiętam swoją pierwszą wizytę tutaj w  Rybniku, w czasie przedsezonowej prezentacji. To była świetna impreza. Cieszę się bardzo, że umowa jest już podpisana i mogę w końcu tu być. Jestem bardzo podekscytowany debiutem. Mam nadzieję, że pomogę drużynie i będę tutaj częstym gościem w czasie kolejnych meczów – mówi Daniel.

Brytyjczyk nie miał jeszcze okazji do startów w polskiej lidze. W Wielkiej Brytanii Dan reprezentuje barwy dwóch klubów na dwóch poziomach rozgrywek – w Championship i Premiership. - Mam już na swoim koncie sporo startów w tym sezonie, więc w czasie tego pierwszego meczu w Polsce nie powinno być źle, choć nie ukrywam, że jestem trochę zdenerwowany. Ale to tylko dlatego, że wiem, jak silna jest polska liga i że jeżdżą tutaj najlepsi zawodnicy – śmieje się Dan.

Na przyjazd młodego Brytyjczyka z niecierpliwością czekało wielu kibiców rybnickiej drużyny. Daniel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, o co walczy w tym sezonie ROW Rybnik. - Rozmawiałem z Troyem i Craigiem. Oni podkreślali, że atmosfera w klubie jest świetna, a to co się dzieje w czasie meczów na stadionie w Rybniku jest trudne do opisania. Wiem, że fani są tutaj zupełnie inni niż w Anglii. Są pełni energii, dopingują, są niemal fanatyczni. Liczę, że spełnię  oczekiwania fanów z Rybnika – mówi.

W piątek Daniel wraca do Anglii, gdzie rozegra kolejne ligowe spotkanie. Ale już w sobotę rano znów zamelduje się przy #G72.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368