K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Wracamy po wakacyjnej przerwie ROW Rybnik - Orzeł Łódź

10 sierpnia 2018 0

Kibice rybnickiego zespołu czekali, aż 41 dni na kolejny start swojej drużyny w NICE 1.LŻ. Już w najbliższą sobotę Orzeł Łódź podejmie ROW Rybnik w meczu 12. kolejki zaplecza Ekstraligi.

Sytuacja w tabeli nadal może się przewrócić do góry nogami. Tak naprawdę, pewnym awansu do fazy play-off może być tylko Motor Lublin z 25 punktami na koncie. O kolejne 3 miejsca walczą zespoły z Rybnika, Gniezna, Daugavpils, Gdańska oraz Łodzi. Jeśli chodzi o walkę o utrzymanie tutaj najprawdopodobniej sprawa rozstrzygnie się między zespołami z Piły oraz Krakowa.

Już w sobotę nasz zespół wybiera się do łodzi, na nowo wybudowany stadion tamtejszego Orła. Nasz najbliższy przeciwnik, całą rundę zasadniczą spędził na wyjazdach z uwagi właśnie na budowę nowego obiektu. Prezesa Szydłewskiego czekało nie lada wyzwanie by zdążyć na pierwszy mecz z Wybrzeżem Gdańsk. Pech w tym sezonie nie opuszcza zespołu z Łodzi. Najpierw poważna kontuzja Maksima Bogdanova, następnie problemy terminami odbioru nowego stadionu, a w ostatnim czasie dwie nieudane próby odjechania meczu z drużyną z Gdańska.

W ostatnim czasie zespół z Łodzi został poważnie wzmocniony. Z Włókniarza Częstochowa wypożyczony został Andriej Kudriaszow, który już w swoim pierwszy meczu z Lokomotivem Daugavpils zdobył 10 punktów i bonus. Do wysokiej formy wraca Rohan Tungate, a Andersen czy Kościuch łatwo punktów nie oddadzą. W naszym zespole skład pozostaje nie zmieniony z małymi korektami z parach. Z numerem 1 wystąpi Troy Batchelor, natomiast do pary z juniorem wraca Kacper Woryna. . Kwestia punktu bonusowego również pozostaje otwarta. W pierwszym meczu, po zaciętym spotkaniu ROW Rybnik pokonał drużynę z Łodzi 48:42.


ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Andrzej Lebiediew
4. Artur Czaja
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień
 
Orzeł Łódź
9. Rohan Tungate
10. Josh Grajczonek
11. Andriej Kudriaszow
12. Hans Andersen
13. Norbert Kościuch
14.
15. Jakub Miśkowiak
 
Początek meczu: godz. 16:15
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak
Wynik pierwszego meczu: 48:42 dla ROW-u
 
Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 26°C
Wiatr: 7 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1023 hPa

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Grupa Azoty Unia Tarnów
  0
  0
  0
 • 2.
  ROW Rybnik
  0
  0
  0
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  0
  0
  0
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  0
  0
  0
 • 5.
  Orzeł Łódź
  0
  0
  0
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  0
  0
  0
 • 7.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  0
  0
  0