K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Przed meczem w Łodzi w ekipie ROW-u pełna mobilizacja

10 sierpnia 2018 0

Cała drużyna ROW-u Rybnik stawiła się w piątkowe popołudnie na stadionie w Rybniku przy #G72, gdzie odbył się oficjalny, przedmeczowy trening.  Brakowało tylko Andrzeja Karpowa, który miał zaplanowane zawody w Danii i Craiga Cooka. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie drużyny i objechali – treningowo kilka kółek. Naszym Rekinom humory dopisywały. Wszyscy zgodnie podkreślali, że do meczu z Orłem podchodzą z ogromnym optymizmem i pełną wiarą w wygraną!

- Pracowicie wykorzystałem przerwę w rozgrywkach w Polsce. Była jazda i w Szwecji i w Anglii, więc ja na brak kontaktu z torem nie mogę narzekać. Nie ma też mowy o jakiejkolwiek obniżce formy w moim przypadku - mówi Kacper Woryna, kapitan ROW-u Rybnik.
Na piątkowy trening Woryna dojechał prosto z lotniska. Dzień wcześniej świetni zaprezentował się w meczu swojej drużyny z Poole. Teraz podkreśla, że koncentruje się wyłącznie na starcie w Łodzi. - Wiem, że najbliższe mecze są dla ROW-u bardzo ważne, ale nie możemy do nich podchodzić jak do meczów o wszystko. Ja wierzę, że każdy nasz zawodnik, podobnie jak ja do każdego spotkania podchodzi z takim samym, ogromnym zaangażowaniem i daje z siebie 100 procent. Jeśli tak samo będzie w Łodzi, to powinniśmy być spokojni. Trzeba zagryźć zęby spiąć się i pojechać jak najlepiej się potrafi - dodaje Woryna. 
 
W czasie ligowej przerwy jednym z najczęstszych gości przy #G72 była Mateusz Szczepaniak, który każdą chwilę wykorzystywał do treningów. - Było trochę przerwy, którą solidnie przepracowałem i co mnie bardzo cieszy, znów odczuwam taki głód jazdy, jakie zazwyczaj towarzyszy nam przed sezonem – mówił przed piątkowym treningiem Szczepaniak. Zawodnik w miniony weekend wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i zakończył rywalizację na ósmej pozycji pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. - Mam nadzieję, że wreszcie przyszło przełamanie i teraz będzie już tylko lepiej.  W ostatnich dniach próbowałem wielu rzeczy, pracowałem przy sprzęcie i są tego efekty. Chociaż nie miałem ostatnio Ligi Angielskiej,  to jeździłem na zawody indywidualne, trenowałem i w Rybniku i w Ostrowie, tak by do tych najważniejszych dla ROW-u meczy nie podejść z marszu, a solidnie przygotowanym – mówi Mateusz.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368