K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek / projekt TrackMan

Kacper Woryna zostaje na pokładzie! Jest z nami także Mateusz Szczepaniak

26 października 2018 0

Kacper Woryna i Mateusz Szczepaniak zostają z nami na kolejny sezon ligowy. W piątkowy wieczór zakomunikowali to kibicom, którzy szczelnie wypełnili Miejski Punkt Informacji halo! Rybnik. To właśnie tam z fanami zielono-czarnych spotkali się wspomniani zawodnicy oraz ich młodszy kolega Robert Chmiel, a także sternik Rekinów – Krzysztof Mrozek.

To była pierwsza, po zakończonym sezonie, okazja nie tylko do podsumowania tego co wydarzyło się w minionym sezonie, ale także do przekazania fanom rybnickiej ekipy informacji o budowanym składzie na rok kolejny.
No niestety, ale... zostaję. Co mnie przekonało? Chęć dalszego rozwoju. A to mi gwarantuje Rybnik – podkreślił Kacper Woryna. Humor w czasie spotkania z kibicami mu dopisywał. A pytanie o cele drużyny na przyszły rok żartował: - 6 albo 7 miejsce nas interesuje. Szybko jednak dodał: - Z tą drużyną chcę osiągnąć to, czego nie udało nam się wywalczyć w tym roku.

Z herbem miejscowej drużyna na plastronie startował będzie także w przyszłym roku Mateusz Szczepaniak, który także uzgodnił już szczegóły przedłużenia kontraktu. - Były inne oferty, także ta z Ostrowa. Zostaję jednak w Rybniku i liczę, że następny sezon będzie dla mnie tak udany jak końcówka, choć nie cała tegorocznego sezonu. Zdaję sobie sprawę, że awansu nie było także z mojego powodu, zawaliłem kilka rzeczy i muszę się poprawić – mówił Mateusz.
Sporo wskazuje także na to, że kontrakt na kolejny sezon podpisze także Troy Batchelor. - Ja go chcę w tej drużynie. Więcej punktów w tym roku zrobił od niego tylko Kacper Woryna. Jeden zdobył ponad 200 punktów, drugi około 220. Jakby nie jego zdobycze punktowe, to byśmy nie jechali w finale ligi – podkreślał Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik.
Pewny występów w zielono-czarnych barwach jest także nasz junior Robert Chmiel. Obok niego – w juniorskiej parze – też na pewno pojedzie wychowanek rybnickiego klubu. - Nie ściągamy zawodników z innych klubów, bo to się kłóci z naszą wizją tego klubu. Na pozycjach juniorskich jeżdżą u nas zawodnicy z Rybnika – mówi prezes.

Na początku listopada do Rybnika na rozmowy o nowej umowie przyjedzie także Lars Skupień, który obecnie jest na krótkim urlopie. Aktualną wciąż umowę ma Daniel Bewley. A na pytanie o Grigorija Łagutę prezes Mrozek odpowiadał krótko: - Zmieniły się przepisy i możemy go zakontraktować po czterech objechanych kolejkach ligowych.
Skład rybniczan uzupełnić ma  jeszcze jednego zagraniczny zawodnik, którego rolą będzie zastąpienie w zespole Andrzeja Lebiediewa. W tym momencie jest praktycznie przesądzone, że po rocznej przygodzie w Rybniku, Łotysz wróci do jazdy w rodzinnym Daugavpils. Szanuję jego decyzję – skomentował prezes Mrozek. 
Do tegorocznego sezonu ligowego nasi zawodnicy przygotowanie rozpoczną od krótkiego zgrupowania właśnie w Daugavpils, gdzie pojadą na kilka dni potrenować na motocrossowym torze Łaguty. - Jedzie z nami nawet Daniel – mówi prezes Mrozek.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

bike trails

survey services

web polls

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Speed Car Motor Lublin
  14
  26
  187
 • 2.
  ROW Rybnik
  14
  23
  181
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  14
  23
  66
 • 4.
  Lokomotiv Daugavpils
  14
  21
  -4
 • 5.
  Orzeł Łódź
  14
  18
  47
 • 6.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  14
  15
  40
 • 7.
  Euro Finannce Polonia Piła
  14
  7
  -149
 • 8.
  Arge Speedway Wanda Kraków
  14
  5
  -368