K. S. ROW Rybnik

Stado Rekinów powiększyło się w tym sezonie

30 października 2018 0

W czasie tegorocznego sezonu żużlowego powiększyło się stado rybnickich Rekinów. Czterech młodych jeźdźców zdało egzamin na licencję żużlową. Trzech z nich: Dominik Tyman, Kacper Kłosok i Kacper Duda mają uprawnienia na jazdę na motocyklach o pojemności 500 cc, a Paweł Trześniewski, który na treningi do Rybnika już od lat dojeżdża aż z Opola - na 250 cc.

Pierwsze starty, w oficjalnych zawodach, młode Rekiny mają już za sobą. Udany debiut zaliczył między innymi 15-letni Dominik Tyman, który licencję „Ż” zdobył w Opolu w czerwcu tego roku. - W czasie egzaminu na licencję było trochę stresu, ale czułem, że jestem dobrze przygotowany i że zdam. Cieszę się, że wkrótce po egzaminie udało mi się od razu wystartować w pierwszych zawodach – mówi Dominik.
Na zakończenie tegorocznego sezonu syn klubowego mechanika Artura Tymana wystąpił w zawodach cyklu Nice Cup. - Wywalczyłem na torze 12 punktów, zająłem drugie miejsce w grupie zawodników, którzy startowali na własnych motocyklach – mówi nastolatek.

Dominik jest jednym z tych adeptów, którzy w klubowym parkingu i warsztacie spędzają sporo czasu. - Uczę się od taty, który też kiedyś jeździł, chcę pracować przy sprzęcie, uczyć się żużla od najlepszych. Moim idolem jest Kacper Woryna, którego cały czas podglądam, pytam o radę. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że mi czegoś odmówił, albo nie odpowiedział na pytanie – podkreśla Dominik.
W przyszłym roku Dominik skończy 16 lat i będzie mógł już regularnie występować w zawodach. - Chce się objeżdżać, dużo trenować i po prostu uczyć się żużla – mówi.

NAJBLIŻSZY MECZ
PGG ROW Rybnik
niedziela
7 lipca
14:30
Car Gwarant Start Gniezno

KUP BILET ONLINE

GALERIA KIBICA

SKLEP KIBICA

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  11
  19
  104
 • 2.
  Car Gwarant Start Gniezno
  10
  16
  12
 • 3.
  Unia Tarnów
  10
  14
  14
 • 4.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  10
  13
  -20
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  10
  10
  -30
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  11
  8
  -49
 • 7.
  Orzeł Łódź
  10
  7
  -31