K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Linus Sundström dołączył do stada Rekinów! Witamy na pokładzie!

25 stycznia 2019 0

Linus Sundström został nowym zawodnikiem rybnickich Rekinów.  Szwedzki żużlowiec dziś podpisał kontrakt z naszym klubem na sezon 2019.
Linus zawsze imponował walecznością i zaangażowaniem, co sprawia, że idealnie wpisuje się w filozofię naszej drużyny. Cały czas powtarzamy, że nasz cel jest jasny: awans do PGE Ekstraligi. Liczę, że Linus pomoże nam ten cel zrealizować – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik.

Linus Sundström  pochodzi ze Szwecji, ma 29 lat. W tym roku miał startować w barwach Stali Rzeszów w Nice I Lidze Żużlowej. Po tym jak klub z Rzeszowa nie otrzymał licencji na startym, zawodnik został na lodzie. - Moim pierwszym celem jest znalezienie drużyny w Polsce. Sezon 2018 był dla mnie bardzo zły z wielu różnych powodów. W tym roku chcę odwrócić kartę. Moim celem jest wygrywanie wyścigów i to, by na mojej twarzy królował uśmiech! - mówił w jednym z ostatnich wywiadów dla portalu Sportowe Fakty Linus Sundstroem.

Sundström jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. To drużynowy mistrz Europy juniorów w sezonie 2008. W sezonie 2013 zadebiutował w cyklu Grand Prix startując z dziką kartą w Grand Prix Szwecji. Zawody ukończył na 12 miejscu zdobywając 6 pkt. To także złoty medalista drużynowych mistrzostw Polski w sezonie 2014, w barwach Stali Gorzów. W sezonie 2017 ponownie został medalistą drużynowych mistrzostw Polski zdobywając brązowy medal razem z drużyną Stali Gorzów. Wystartował również w Grand Prix Szwecji w Malilli, gdzie zdobył 2 punkty i zajął 15 pozycję.

Linus, mimo iż szukał cały czas swojego nowego klubu w Polsce, solidnie przygotowuje się już do zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu. Ostro trenuje, a na dodatek inwestuje w sprzęt. Zawodnika zapewne zobaczymy wkrótce w Rybniku.

NAJBLIŻSZY MECZ
PGG ROW Rybnik
niedziela
25 sierpnia
14:30
Unia Tarnów

KUP BILET ONLINE

GALERIA KIBICA

SKLEP KIBICA

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49