K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

Juniorzy na najniższym stopniu podium w Zielonej Górze

2 sierpnia 2019 0

W czwartek, 1 sierpnia na stadionie w Zielonej Górze rozegraną piątą, przełożoną z ostatniego dnia lipca, rundę DMPJ. Był to drugi już dzień zmagań młodzieżowców rywalizujących w półfinałowej grupie B na obiekcie Falubazu. I ten drugi dzień okazał się równie udany dla naszych reprezentantów  - po drugim miejscu w VI rundzie, przyszedł czas na pozycję na najniższym stopniu podium w rundzie czwartkowej.  Rywalizację ponownie wygrali gospodarze turnieju ekipa Francepol Falubaz Zielona Góra, a drugie miejsce zajęli zawodnicy z Częstochowy. Nasi reprezentanci – Robert Chmiel, Mateusz Tudzież i Przemek Giera wywalczyli łącznie 20 punktów, co pozwoliło im zająć najniższy stopnień pudła.
W drugim dniu zielonogórskiej rywalizacji nasi zawodnicy pojechali bardzo równo. Każdy z nich dopisywał do dorobku drużyny cenne punkty. - Świetnie nam się w Zielonej Górze jeździło, to były naprawdę dobre zawody – powiedział Mateusz Tudzież, junior PGG ROW Rybnik.

Punktacja (za: aplikacja Falubaz Live):
I. Francepol Falubaz Zielona Góra - 24 pkt
13. Damian Pawliczak - 6 (1,3,1,1)
14. Norbert Krakowiak - 11 (3,2,3,3)
15. Mateusz Tonder - 7 (2,3,2,0)

II. Bocar Włókniarz Częstochowa - 22 pkt
10. Mateusz Świdnicki - 5 (0,1,1,3)
11. Jakub Miśkowiak - 12 (3,3,3,3)
12. Bartłomiej Kowalski - 5 (0,1,2,2)

III. PGG ROW Rybnik - 20 pkt
7. Robert Chmiel - 7 (2,0,2,3)
8. Przemysław Giera - 7 (1,3,1,2)
9. Mateusz Tudzież - 6 (1,2,2,1)

IV. Aforti Start Gniezno - 18 pkt
4. Kevin Fajfer - 9 (3,2,2,2)
5. Mateusz Błażykowski - 1 (t,-,1,w)
6. Damian Stalkowski - 8 (3,0,2,3)
23. Kacper Grzelak - 0 (0,0)

V. Drużyna ACCR - 15 pkt
19. Petr Chlupac - 11 (3,3,3,2)
20. Jan Macek - 2 (1,1,d,d)
21. Daniel Silhan - 2 (1,0,1,w)

VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 14 pkt
16. Karol Żupiński - 11 (2,3,3,3)
17. Maciej Uszaruk - 0 (w,d,ns,ns)
18. Oskar Rowecki - 3 (2,0,u,1)

VII. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra - 12 pkt
1. Jakub Osyczka - 5 (2,2,1,0)
2. Nikodem Bartoch - 6 (1,2,1,2)
3. Nile Tufft - 1 (t,0,1,0)


Bieg po biegu:
1. Fajfer, Osyczka, Bartoch, Grzelak
2. Miśkowiak, Chmiel, Giera, Świdnicki
3. Krakowiak, Żupiński, Pawliczak, Uszaruk (w/2min)
4. Chlupac, Osyczka, Macek, Tufft (t)
5. Stalkowski, Fajfer, Tudzież, Chmiel
6. Pawliczak, Tonder, Świdnicki, Kowalski
7. Chlupac, Rowecki, Silhan, Uszaruk (d)
8. Giera, Tudzież, Osyczka, Tufft
9. Miśkowiak, Fajfer, Kowalski, Stalkowski
10. Tonder, Krakowiak, Macek, Silhan
11. Żupiński, Bartoch, Tufft, Uszaruk (ns)
12. Krakowiak, Fajfer, Pawliczak, Grzelak
13. Żupiński, Tudzież, Giera, Rowecki
14. Miśkowiak, Kowalski, Silhan, Macek (d)
15. Krakowiak, Tonder, Bartoch, Tufft
16. Żupiński, Stalkowski, Błażykowski, Rowecki (u)
17. Chlupac, Chmiel, Tudzież, Silhan (w)
18. Miśkowiak, Bartoch, Świdnicki, Osyczka
19. Stalkowski, Chlupac, Błażykowski (w), Macek (d)
20. Chmiel, Giera, Pawliczak, Tonder
21. Świdnicki, Kowalski, Rowecki, Uszaruk (ns)
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49