K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek / na zdjęciu Robert Chmiel

Szóste miejsce naszych juniorów w finale DMPJ

26 września 2019 0

Szóste miejsce zajęła nasza drużyna w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który rozegrano na torze w Grudziądzu. Rybniczanie pojechali na te zawody w osłabieniu, bo kontuzji ręki doznał Mateusz Tudzież. W jego miejsce do składu wskoczył Błażej Wypior dla którego były to dopiero trzecie zawody po uzyskaniu licenzji Ż. 

- Na pewno liczyliśmy na więcej, ale kontuzja Mateusza pokrzyżowała nam plany. Pozostaje nam się cieszyć z samego awansu do zawodów finałowych, bo uzyskaliśmy go w niezłym stylu zostawiając za plecami kilku dobrych przeciwników - mówi Piotr Żyto, trener PGG ROW Rybnik.

Wyniki finału DMPJ w Grudziądzu:

I. Francepol Falubaz Zielona Góra - 26 pkt.
10. Norbert Krakowiak - 9 (3,3,1,2)
11. Damian Pawliczak - 8 (2,2,2,2)
12. Mateusz Tonder - 9 (2,3,1,3)
25. Jakub Osyczka - ns

II. Bocar Włókniarz Częstochowa - 21 pkt.
1. Jakub Miśkowiak - 5 (0,3,2,d)
2. Michał Gruchalski - 11 (2,3,3,3)
3. Bartłomiej Kowalski - 2 (1,1,-,-)
22. Mateusz Świdnicki - 3 (1,2)

III. truly.work Stal Gorzów - 20 pkt.
19. Rafał Karczmarz - 8 (0,2,3,3)
20. Mateusz Bartkowiak - 9 (2,3,3,1)
21. Kamil Pytlewski - 3 (0,2,0,1)
28. Wiktor Jasiński - ns

IV. Bogdanka Motor Lublin - 18 pkt.
16. Wiktor Lampart - 7 (0,2,2,3)
17. Maciej Kuromonow - 3 (2,1,0,w)
18. Wiktor Trofimow jr - 8 (3,3,2,w)
27. Jakub Szpytma - ns

V. MRGARDEN GKM Grudziądz - 15 pkt.
4. Patryk Rolnicki - 7 (3,1,0,3)
5. Marcin Turowski - 1 (1,u,0,0)
6. Kamil Wieczorek - 5 (3,1,1,-)
23. Damian Lotarski - 2 (2)
 

VI. PGG ROW Rybnik - 13 pkt.
13. Robert Chmiel - 9 (3,1,2,3)
14. Przemysław Giera - 4 (1,1,1,1)
15. Błażej Wypior - 0 (0,0,0,0)

VII. Arged Malesa TŻ Ostrovia - 12 pkt.
7. Kacper Grzelak - 3 (0,-,2,1)
8. Kamil Nowacki - 4 (1,-,1,2)
9. Marcin Kościelski - 3 (0,3,t,-)
24. Sebastian Szostak - 2 (2,0,0,u)

Bieg po biegu:
1. (67,97) Rolnicki, Gruchalski, Turowski, Miśkowiak
2. (68,53) Krakowiak, Pawliczak, Nowacki, Grzelak
3. (70,30) Chmiel, Kuromonow, Giera, Lampart
4. (68,58) Miśkowiak, Bartkowiak, Kowalski, Karczmarz
5. (69,10) Wieczorek, Szostak, Rolnicki, Kościelski
6. (69,55) Krakowiak, Tonder, Chmiel, Wypior
7. (68,87) Trofimow, Karczmarz, Kuromonow, Pytlewski
8. (71,42) Kościelski, Miśkowiak, Kowalski, Szostak
9. (69,89) Tonder, Pawliczak, Wieczorek, Rolnicki
10. (70,13) Bartkowiak, Pytlewski, Giera, Wypior
11. (69,27) Gruchalski, Lampart, Świdnicki, Kuromonow
12. (70,03) Rolnicki, Chmiel, Giera, Turowski (u4)
13. (69,80) Trofimow, Lampart, Nowacki, Szostak (Kościelski - t)
14. (69,53) Bartkowiak, Pawliczak, Tonder, Pytlewski
15. (69,12) Gruchalski, Świdnicki, Giera, Wypior
16. (69,41) Lampart, Trofimow, Wieczorek, Turowski
17. (70,48) Karczmarz, Grzelak, Pytlewski, Szostak (u3)
18. (68,80) Gruchalski, Pawliczak, Krakowiak, Miśkowiak (d4)
19. (69,95) Karczmarz, Lotarski, Bartkowiak, Turowski
20. (70,09) Chmiel, Nowacki, Grzelak, Wypior
21. (--,--) Tonder, Krakowiak, Kuromonow (w/u), Trofimow (w/su)
Sędzia: Remigiusz Substyk
NCD: 67,97 s - uzyskał Patryk Rolnicki w 1. biegu

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49