K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Vaclav Milik: Chcę być jednym z filarów ROW-u

10 grudnia 2019 0

Rozmowa z Vaclavem Milikiem, nowym nabytkiem rybnickich Rekinów. Czech wzmocnił nasz zespół przed sezonem 2020.

Wracasz na stare śmieci, do Rybnika. Jak się z tym czujesz?
Bardzo dobrze. W polskiej lidze miałem do tej pory trzy kluby w ciągu ośmiu lat. Rybnik i Wrocław to kluby bardzo mi bliskie, miasta są położone niedaleko siebie więc wszystko to sprawia, że przenosiny do Rybnika są dla mnie bezbolesne.

Jak wspominasz Rybnik?
Bardzo dobrze. To był sezon kiedy awansowaliśmy z II ligi do I. Pamiętam wspaniałych kibiców, którzy są z drużyną w każdej sytuacji...

I twoja forma też była wtedy wysoka...
No tak..

Czy to zdecydowało, że postanowiłeś przyjść do Rybnika i sprawdzić się w ekstralidze w barwach innej drużyny?
Ja bym tak nie powiedział. My wtedy z Rybnikiem awansowaliśmy do I ligi, a ja czułem się na tyle silny, że chciałem spróbować swoich sił w wyższej klasie. Bardzo mi zależało na Ekstralidze, a że we Wrocławiu było mi dobrze zostałem tam aż cztery lata. Teraz zakończyłem trzyletni kontrakt z tym klubem i znalazłem sobie nowy. Kiedyś powiedziałem, że w Polsce będę jeździł tylko w Rybniku albo we Wrocławiu.  W obu tych klubach czułem się wyśmienicie. 

Jaki będzie ten  sezon? Wielu skazuje Was na spadek...
Da się coś zwojować w Ekstralidze z tym składem. To młoda drużyna, ale dobre jest to, że nikt tak naprawdę na nas nie liczy. Nie będzie niepotrzebnej presji i niepotrzebnego ciśnienia. W tej drużynie są zawodnicy, którzy rywalizowali przecież już na tym najwyższym poziomie i oni doskonale wiedzą czego się po zawodnikach Unii Leszno czy Gorzowa spodziewać. I wiedza, że i z jednymi i z drugimi można wygrać. 

Presji ze strony mediów, fachowców może nie będzie, ale ze strony kibiców ciśnienia nie zabraknie. Oni chcą widzieć ROW znów na szczycie...
I to na pewno będzie dla nas dodatkowa motywacja. Ja doskonale pamiętam, że kibice są z tą drużyną na dobre i na złe, zawsze szczelnie wypełniają trybuny na stadionie. Taka motywacja wpłynie na nas na pewno motywująco.

Kibice z Rybnika nie zapomnieli, że kiedy od nas odchodziłeś, to było z Tobą trochę zamieszania. Najpierw deklarowałeś że zostajesz, potem zmieniłeś zdanie...
Tak wyszło. Myślę, że swoją postawą na torze im to wynagrodzę. Chcę  być jednym z filarów tej drużyny. 

I dlatego zdecydowałeś się podpisać kontrakt na dwa lata?
Tak. Pierwsze sezon traktuje jako przetarcie, będzie czas na przypomnienie sobie jak się walczy i wygrywa w Rybniku. I na powrót do najwyższej formy. A w drugim sezonie w Ekstralidze powalczymy już o coś więcej...

Kiedy ostatnio miałeś okazję jeździć na torze w Rybniku?
Trzy lata temu, chyba. W tym sezonie kiedy was zdegradowali. Pamiętam, że ten mecz nie ułożył się po mojej myśli. Zdobyłem chyba trzy czy cztery punkty. Byłem pewny, że doskonale znam ten tor, że pojedzie mi się tu fajnie, a tu niespodzianka... Wiem, że odkąd odszedłem z drużyny tor został przebudowany, będę więc musiał na nowo się tego toru nauczyć.

W ubiegłym roku PGG ROW Rybnik jako pierwsza drużyna w Polsce wyjechała na tor. Inni jeszcze pracowali nad owalami, a u nas było już regularnie ściganie. Mieszkasz niedaleko, będziesz wpadał często na przedsezonowe treningi?
Powiem tak. Ja nie bardzo lubię długie przygotowanie do sezonu czy meczu. Jeśli długie godziny spędzam na torze, to mam potem przesyt. I jazdy i informacji i zazwyczaj zaczynam mieszać przy ustawieniach co nie wychodzi mi na zdrowie. Wystarczy jak treningi na torze zacznę na trzy tygodnie przed ligą. 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA